Juke for sheiker

En av de merkeligste kloninger vi har opplevd er nok Nissan Juke-R. Nå har noen sheiker satt den på ønskelista, og Nissan tar utfordringen.

Publisert

Nå forteller Nissan at de skal produsere et lite opplag av den spesielle kloningen mellom en Juke og en GT-R.

LES OM VÅRT MØTE MED JUKE-R

Mens den originale Juke-R var basert på 2010-utgaven av Nissan GT-R, skal den nye baseres på en 2012-modell, hvilket betyr at den blir enda råere. Motoren er en 3,8-liters V6 med 545 hester, god for en toppfart på 260 km/t.

- Juke-R var opprinnelig ment som et one-off konsept, for å vie to av Nissans mest innovative modeller. Men den reaksjonen vi fikk i Dubai var forbløffende – folk sto og bød på originalen på gata, sier Gareth Dunsmore, markedsansvarlig for Juke.

Han fortsetter: - Med slike reaksjoner, og konkrete bud på bordet, skjønte vi at vi måtte realisere bilen. Vi kan ikke svikte entusiaster som er så ivrige på å innlemme bilen i samlingen sin, og vi er stolte over de positive reaksjonene.

Nissan har mottatt tre konkrete bestillinger på biler som skal bygges, to av dem fra «høyt profilerte og respekterte medlemmer av sosieteten i Dubai».

Men de vil også bygge noen flere modeller, basert på faste ordre de mottar i løpet av de nærmeste fire ukene, før produksjonen starter på alvor. Interesserte kan ta kontakt på Juke-R@Nissan.co.uk.

Nå gir Nissan oss også de første detaljer om en ny film som skal lanseres online – Desert Nemesis – hvor Juke-R spilelr en hovedrolle.

Se en smakebit her (artikkelen fortsetter under)

Filmen følger GT Academy-vinner Lucas Ordonez når har utfordrer verdens beste superbiler i et spennende gaterace, ikke ulikt «Need for Speed».

Spanske Ordonez ble profesjonell racerfører takket være Nissan og Sonys GT Academy konkurranse i 2008.

Hans evner på Playstastion ga ham muligheten til å kjøre en ekte racerbil, og i 2011debuterte han i 24-timersløpet på Le Mans for Nissan, og han er tilbake på la Sarthe til årets løp 16.-17. juni.

Powered by Labrador CMS