-
Møller Bil Åsane:
Salgssjef
-
Motor Forum Oslo:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Kristiansand
-
RSA BIL Oslo:
Produksjonsleder - RSA BIL Oslo
-
Bilia Norge AS:
Business Controller, Region JLR & Outlet
-
DNB Finans AS:
Key Account Manager – Nordland, Troms og Finnmark
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA BIL Kristiansand
-
RSA Bil Arendal:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Arendal
-
Team Verksted AS:
Varebil og lastebil mekaniker
-
Team Verksted AS:
Lakkerer Trondheim
-
Bertel O. Steen Lastebil og Buss AS:
Mekaniker
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Hagen Bil AS:
Delemedarbeider
-
BEMA AS:
Ordre og kundeservicemedarbeider / lagermedarbeider
-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilmekaniker/PPK-kontrollør
-
Motorpool Handel AS:
Regnskaps- og økonomimedarbeider
-
Norsk Scania:
Selger Scania Bruktbil
-
Norsk Scania:
Lastebil Utleiekonsulent
-
Toyota Haugesund AS:
Ettermarkedsleder
-
BMW Group Norge:
BMW Technical Support Expert
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
BilXtra Skøyen:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
Norsk racing skal utvikles
Norges Bilsportsforbund har startet selskapet RacingNM AS for å utvikle norsk racing ytterligere.
- Norsk racing har hatt en utrolig positiv utvikling de siste årene. Startfeltene er imponerende med mange og gode biler, og vi har en rekke spennende talenter på gang.
- Derfor føler vi at arrangementene også må utvikles. Det er hovedårsaken til at vi har startet RacingNM AS, sier Ulf Johannessen som er daglig leder i det nye selskapet.
Intensjonen er også at Vålerbanen og Rudskogen skal være med på eiersiden sammen med Norges Bilsportsforbund.
Johannessen, som selv har kjørt en rekke billøp, sitter også i Norges Bilsportsforbunds racingkomité, og understreker at det nye selskapet samarbeider tett med klubbene.
- Alt vi gjør er i samarbeid med klubbene, og vi ønsker på sikt å utvikle en liten organisasjon med nøkkelpersoner som kan ta på seg andre motorsportsarrangementer også.
I dag arrangeres NM-løpene i racing på Vålerbanen og Rudskogen, men senere kan det også bli aktuelt å arrangere NM-løp på andre baner i Norge.
- Vi ønsker også å samarbeide med STCC for å se om vi kan få et løp i Norge igjen fra 2012.
Tidligere har klubbene stått økonomisk ansvarlig for alle arrangementer, og det har vært vanskelig for mange. Med den nye organisasjonen vil også baneeierne være mer aktive for å ta et større ansvar for økonomien.
- I tillegg til å fordele det økonomiske ansvaret ønsker vi å evaluere alt vi gjør kontinuerlig, slik at kvalitetsforbedrer oss hele tiden. I viktige funksjoner som løpsleder, jury og tekniske kontrollanter vil vi arbeide med en fast stab funksjonærer slik at vi får kontuinitet i alt vi gjør, fortsetter Johannessen.
- I år har vi gjort noen endringer i forhold til at vi har opprettet en webside under racingnm.no, hvor det er mulig å blant annet melde seg på, få informasjon om løpene, se live-resultater og få nyheter om norsk racing.
- I tillegg til PR-delen jobber vi aktivt med å utvikle banefunksjonærer, og vi har allerede hatt kurs på både Rudskogen og Vålerbanen for funksjonærer.
- Dette er noe vi satser hardt på, og senere er også planen å samarbeide med det svenske bilsportsforbundet for å få over profesjonelle instruktører fra England som kan utvikle norske funksjonærer ytterligere.
Ulf Johannessen understreker imidlertid at dette er et langsiktig prosjekt.
- Vi kan ikke forandre alt over natta, men vi ønsker å bidra til at den positive utviklingen i norsk racing fortsetter. På sikt ønsker vi også å kommersialisere norsk racing, slik at det blir et konsept som er enda mer salgbart til sponsorer, tilskuere og media.
(Kilde: Pressemelding)