-
Electric byMEDHUS AS:
Detailer / Bilklargjører
-
RSA BIL Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Autoringen AS:
Key Account Manager
-
RSA BIL Drammen:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Drammen
-
Sulland Bil Drammen:
Daglig Leder
-
Mobile AS:
Forhandlerutvikler servicemarked
-
Mobile AS:
Ambulerende kundemottager
-
RN Norge:
Warranty Specialist
-
RSA Bil Trondheim:
Bilselger - RSA Bil Trondheim
-
RSA Bil:
Mekaniker/tekniker - RSA BIL Trondheim
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
RSA BIL Kristiansand:
Servicerådgiver - RSA BIL Kristiansand
-
Motor Forum AS, Oslo:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo, Ryen Bruktbil:
Selger
-
RøhneSelmer AS:
Nybilselger – Privat og Næring
-
Bertel O. Steen Tønsberg:
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Orkdal:
Biloppretter/Lakkerer
-
Viking Kontroll AS:
Leder drift og utvikling
-
Alt i Alt AS:
Bilmekaniker / Stedfortreder for Teknisk leder
-
Alt i Alt AS:
Teknisk Leder
-
Sekkingstad Bil AS:
Faglært bilmekaniker
-
RSA Bil Romerike:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Romerike
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
Subaru Norge AS:
Teknisk Trener & Teknisk Support
-
RøhneSelmer AS:
Nybilkoordinator
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Servicerådgiver
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil Oslo:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Oslo
-
Norwegian Mobility Group AS:
Leder for serviceskolen
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
RSA:
Forhandlerkonsulent - RSA Deler og Tilbehør
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
Porsche med über-luksus
Kanskje ikke tidenes mest eksklusive Porsche, men utvilsomt den mest luksuriøse. Nå kommer Panamera Exclusive.
Det var til utstillingen i Shanghai for halvannet år siden at Porsche viste sin Kina-spesial. En Panamera med 15 cm lenger akselavstand (bare 9 cm kortere enn en lang S-klasse!). Skreddersydd for Kinas åpenbart enorme behov for god plass bak i sjåførkjørte luksusbiler.
Den bilen ble døpt Executive, og det hadde åpenbart ikke den helt riktige klangen, for nå kommer den samme lange akselavstanden og den samme aktive luftfjæringen og det samme tilbudet om topp-motorisering i en enda mer luksuriøs pakke.
På Utstillingen i Los Angeles kommer Porsche til å vise sin Panamera Exclusive Series – med et opplag begrenset til 100 eksemplarer.
Eksklusiv
Det er utvendig lakk og innvendig utstyr som gjør denne så Exclusive.
Utvendig får den en to-farge finish (jeg skal ikke si at dette er første gang for Porsche, men jeg kan ikke komme på noen andre) med svart over brunt.
Lakkert for hånd, står det i pressemeldingen – en klar nødvendighet, så ikke bli altfor rørt. Dagens automatlakkerier klarer ikke denne type to-farge kombinasjoner, så det fantes ikke alternativer til håndarbeid.
Av en eller annen grunn kan man også få standard-fargene, men hva er vitsen med det? Hvem kan da se at dette er en eksklusiv spesial? For du skal ha virkelig peiling hvis du ser at de mattsvarte tyvetommerne også sladrer om «Exclusive Series».
Skreddersøm
Innvending er alle setene kledd i et spesielt brunt skinn, og de kommer fra Poltrona Frau. For å speile det utvendige fargeskjemaet er det brukt svart nappaskinn på for eksempel dører og tak, og det som før var tre i interiøret er nå blitt pianosvarte trimelementer.
I baksetet debuterer Porsche sin nye entertainment-pakke med 10,1-tommers berøringsskjerm og DVD-spiller. Denne blir imidlertid snart tilgjengelig over hele linjen.
Prikken over i’en, eller skal vi heller si: «det hele avsluttes med» et spesialsydd bagasjesett – også fra Poltrona Frau.
Av en eller annen grunn er prisen foreløpig bare oppgitt i amerikanske dollar (263.900) og ikke i kinesiske Renminbi.