-
Nellemann Machinery AS:
Verksmester/Driftssjef
-
Møller Bil Åsane:
Salgssjef
-
Motor Forum Oslo:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Kristiansand
-
RSA BIL Oslo:
Produksjonsleder - RSA BIL Oslo
-
Bilia Norge AS:
Business Controller, Region JLR & Outlet
-
DNB Finans AS:
Key Account Manager – Nordland, Troms og Finnmark
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA BIL Kristiansand
-
RSA Bil Arendal:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Arendal
-
Team Verksted AS:
Varebil og lastebil mekaniker
-
Team Verksted AS:
Lakkerer Trondheim
-
Bertel O. Steen Lastebil og Buss AS:
Mekaniker
-
Hagen Bil AS:
Delemedarbeider
-
BEMA AS:
Ordre og kundeservicemedarbeider / lagermedarbeider
-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilmekaniker/PPK-kontrollør
-
Motorpool Handel AS:
Regnskaps- og økonomimedarbeider
-
Norsk Scania:
Selger Scania Bruktbil
-
Norsk Scania:
Lastebil Utleiekonsulent
-
Toyota Haugesund AS:
Ettermarkedsleder
-
BMW Group Norge:
BMW Technical Support Expert
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
Ny generasjon Audi RS5
Det går an å ha det ekstremt morsomt i en bil med fornuftige egenskaper. Nye Audi RS5 er et godt eksempel på det.
Nå er selvsagt ikke en todørs coupé spesielt praktisk hvis man jevnlig benytter baksetene, spesielt med barneseter, men du verden hvilket skue nye RS5 Coupé er for øyet. Splitter ny som den er, basert på andre generasjon A5.
Ønsker du en mer luftig utgave kan du vente på RS5 Cabriolet som neppe er så langt unna, selv om Audi ikke nevner den med et ord i Genève.
Eller du kan gå for den mest praktiske løsningen og vente på en RS5 Sportback som nok også er på plass i løpet av året. Da får du fire dører og stor bakluke med på kjøpet, og nesten de samme praktiske egenskapene som en A4 Avant.
Effektivisering
Kraftpakken under panseret er et viktig argument for å velge en RS5. Her sitter en helt ny 2,9-liters twin turbo V6 med 450 hester, akkurat samme antall som forgjengeren med 4,2-liters V8 sugemotor hadde.
Maks dreiemoment er 600 Newtonmeter, og ikke bare er det en økning på 172 Nm fra forgjengeren – momentet er også til stede i hele registeret mellom 1900 og 5000 omdreininger! De 430 Nm i forgjengeren gjemte seg i området 4000-6000.
Uten å ha kjørt bilen ennå føler jeg meg trygg på at turboene vil gjøre nye RS5 vesentlig mer kjørbar og medgjørlig enn forgjengeren siden du slipper å jage turtall i samme grad.
BMW var gjennom en tilsvarende øvelse ved lanseringen av nye M3 / M4 for tre år siden, og jeg kan love at jeg frydet meg med de bilene på Algarve-banen syd i Portugal.
En annen fordel med turbo og mindre slagvolum, i tillegg til høyt moment i kjelleren, er at forbruket synker dramatisk. 0,87 liter på mila og 197 g/km ville vært en umulighet for en 450-hesters bil for få år siden.
For BMW medførte utslippsreduksjonen at bilprisen sank med en kvart million, det blir nok et mål også for Audi å få priset nye RS5 ned til rundt millionen.
Større og lettere
Nye RS5 er 74 mm lengre enn forgjengeren, men Audi har likevel greid å redusere vekten med 60 kg.
Rett under fire sekunder til hundre, og den elektroniske sperra lar deg nå 280 km/t før den slår inn hvis du har kjøpt Dynamic-pakken, og det har du sikkert når du først kjøper en bil som dette.
Et sporty interiør i sort, detaljer i eksteriør og interiør, ovale eksosrør, diffuser og spoiler som preger hekken, spesialfelger og LED rund baut er blant elementene som viser at RS5 er barskest i A5-familien.
Er du litt mer moderat i kravene kan du med stor sannsynlighet klare deg med en S5. Den har priser fra rundt 800.000 kroner.
Under lanseringen av RS5 Coupé viste Audi også frem racingutgaven som de skal konkurrere i DTM-serien med.