-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Møller Bil Fellesfunksjoner avd. Logistikk:
Takserer brukte biler
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Møller Bil Sandefjord:
Serviceleder / Kundemottaker
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Logistikkmedarbeider
-
Autoringen AS:
Selger – Autoringen
-
Autoringen AS:
Auksjonsstøtte - Autoringen
-
AutoMester AS:
Kjedekonsulent
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Kristiansand
-
Team Verksted AS:
Delelagersjef Team Verksted Ålesund
-
DNB Bank ASA Norway Branch:
Sales Manager - Vestfold, Telemark/Buskerud
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør / Oppretter
-
Man Truck & Bus Norge AS:
Selger lastebil
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Moss To-Takt AS:
Bilmekaniker / tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Asker og Bærum:
Bilmekaniker/tekniker
-
Autoringen Ski AS:
Plassjef – Autoringen Ski
-
Toyota Bilia AS:
Regionsjef Servicemarked
-
Premium Cars Stor-Oslo AS:
Tekniker for Zeekr
-
Mobile Åsane AS:
Servicemarkedssjef
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent
-
Bilia X:
Driftsleder, Xpeng Høvik
-
Bil i Nord:
Volvo-mekaniker
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer
Åpen og heftig
McLarens Sports Series har hittil bestått av lukkede modeller. Nå får du mulighet for vind i håret.
Selv om McLaren omtaler dette som sine mest folkelige modeller, snakker vi fortsatt om modeller som ligger på nærmere tre enn to millioner, om du skal registrere en av dem på norske skilter.
Nå lanserer McLaren 570S Spider som første toppløse alternativ i 570/540-familien. Og premieren er lagt til Goodwood Festival of Speed som går av stabelen 29. juni til 2. juli.
Takkonstruksjonen slekter på den som er benyttet til de åpne utgavene av 650S og 675LT. Vekten på bilen øker kun med 46 kg, og produsenten garanterer at strukturen er like stiv og stabil.
Det tar 15 sekunder å kjøre taket av eller på, og operasjonen kan gjøres i hastigheter på inntil 40 km/t. I åpen tilstand er en vindavviser på plass bak seteryggene, og hekkspoileren er plassert 12 mm høyere enn på coupéen for å kompensere for det manglende taket.
Den midtstilte motoren er en 3,8-liters twin turbo V8 med 570 hestekrefter og et dreiemoment på 600 Newtonmeter.
Null til hundre på 3,2 sekunder og toppfart på 328 km/t er ifølge McLaren identisk med hva 570S Coupé oppnår. Med taket ned må du imidlertid begrense toppfarten til 315 km/t – jeg vil tro det er tilstrekkelig.
I første omgang skal det bygges 400 Spidere i en spesiell Launch Edition, og i Storbritannia får disse en prislapp på 164.750 pund.