-
Team Verksted AS:
Mekaniker Alta
-
Harald A. Møller AS:
Serviceingeniør
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
Møller Bil Egersund:
Nybilselger
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Ayvens Norge AS:
Salgskonsulent
-
Dekkmesteren Holmlia:
Verkstedsmedarbeider
-
Dekkmesteren Holmlia:
Servicerådgiver/Kundemottaker
-
Bertel O. Steen Detalj AS:
Innkjøper Bruktbil
-
Møller Bil Oslo Vest:
Produksjonsleder
-
Bertel O. Steen Lørenskog AS :
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
Autoinnkjøp AS Trollåsen:
Kommersiell leder/Partnerkandidat
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Autoria Bil AS avd. Ski:
Bilselger
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA Bil Kristiansand
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Werksta Norway AS:
Biloppretter og Billakkerer til Werksta i Bergen
Audi A6: Drømmebilen er Diesel Avant Quattro
Ny Audi A6 ble lansert i 1997 – stasjonsvogna kom et halvt år senere. Og bilen ble virkelig en hit på det norske markedet.
Først publisert i BIL 11 - 2004.
Audi har vært utrolig dyktige til å bygge opp sitt image og Audi A6 har vært meget viktig bidragsyter.
Audi A6 fra perioden 1997 fram til ny modell i år er gode kvalitetsbiler. Kjent for strålende komfort og kjørekomfort. Men bilene er dyre å eie. Kostbar service og vedlikehold da nesten alt arbeid må utføres på merkeverksteder.
Suverent mest ettertraktet brukt er biler med TDi-motor. Om den også er kombinert med firehjulstrekk (quattro) og bilen er en stasjonsvogn (Avant) – så er det en riktig innertier. Det beste kjøpet er derfor en Audi A6 TDi Avant quattro – helst produsert etter 1998. Det har nemlig vært en del feil med elektronikken på de første bilene fabrikken leverte av den nye serien.
Pass på
Det har vært (og er fortsatt) en stor import av brukte Audi A6 fra utlandet. Mange er av meget god kvalitet og gir mye bil for pengene. Men sjekk nøye kvaliteten på bruktimportbiler. Det gjelder særlig bilens kilometerstand. Krev at bilens servicehefte legges fram og det er mulig
via Audis datanett å finne bilens historie. Sjekk også bilens historie i Norge – og jakt da særlig elektronikken. Audi har slitt en del med dette viktige utstyret – og det har vært til tider ujevn kvalitet.
Priser og tilbud
Det er meget stort utvalg brukte Audi A6 – så det er bare å velge og vrake. Det er meget store prisforskjeller etter motor og utstyr. På www.bilnorge.no er det flere hundre biler til salgs – i alle landsdeler. Merkeforhandlere har stort utvalg. For en bil fra 1998 ligger prisene på fra kr 180.000 for en sedan med forhjulstrekk, til kr 250.000 for en TDi Avant med quattro. Stasjonsvogna koster minst 10.000 kroner mer enn sedan. For 1999-modell starter prisene på rundt kr 210.000 – mens det er rundt 25.000 kroners sprang opp til årgang 2000. Men husk at en ny Audi A6 i dag har en startpris på kr 450.000 – så det er mulig å finne en strålende bil til halve prisen!