-
Hovfaret 17B:
Ledige kontorplasser
-
Motor Forum AS Bergen:
Ettermarkedsleder
-
Motor Forum AS Telemark:
Regnskapsansvarlig
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Bilia X:
Servicemarkedssjef, Xpeng Lørenskog
-
Toyota Asker og Bærum:
Handover / produktspesialist
-
Solaris Norge A/S:
Mekaniker til tungbil, buss søkes
-
Flex1One AS:
Driftsansvarlig
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Steinkjer
-
RG Mobility AS:
Key account Manager
-
Hyundai Motor Norway:
Regional Sales Consultant
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilskadereparatør
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Salgssjef Volvo Car Ryen
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Autoringen Oslo AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS, Oslo:
Teamleder Verksted
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Nybilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Bilco Hønefoss AS:
Mekaniker
-
Hyundai Motor Norway:
Service Enigneer
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist

Apocalypse World Ender
Ny 6x6 basert på Defender
Florida-baserte Apocalypse Manufacturing viser en ny 6-hjulsdrevet kreasjon – denne gang en Land Rover Defender omdøpt til «World Ender».
Apocalypse hilste vi på for et par år siden da vi skrev om Juggernaut 6x6.
Nå er de ifølge eget utsagn først ut med å lage en 6x6-versjon av den nye generasjonen Defender. Målet er å skape en utfordrer til Mercedes-AMG G63 som har blitt en legende siden den ble bygget i begrenset opplag for rundt ti år siden.
World Ender har fortsatt tre seterader og får i tillegg et pickup-plan på 120 cm bakerst. De bakre akslene er montert på en sub-ramme, og den bakerste akselen kan kobles fri for å spare drivstoff.
Skjønt, så ofte blir det neppe, for Apolcalypsen har en 5,0-liters V8 med de samme 525 hestene som i originalutgaven.
(saken fortsetter)
World Ender er utstyrt med luftfjæring som kan heve og senke bilen med 20 cm. Hevingen, sammen med skjermer som er breddet med 60 cm, gir plass til 38-tommers hjul montert på 20-tommers felger. Buer som dekker planet, en kufanger, takstativ samt sidesteg oppsummerer de eksteriøre endringene.
Apocalypse har åpnet for bestilling av Defender 6x6 nå med priser som starter på 374.999 USD som er mye mer enn du må betale for en Juggernaut som starter på $ 297.999.
Land Rover-fans som greier seg med fire hjul kan kanskje heller titte i retning en Defender Octa med mild hybrid og nærmere 650 hester.