-
Møller Bil Ensjø:
Deleselger
-
Toyota Haugesund AS:
Ettermarkedsleder
-
Møller Bil Minde:
Mekaniker/Tekniker
-
Autoria bil AS Avd Kolbotn:
Markedssjef
-
Møller Bil Outlet Stor-Oslo:
Bruktbilselger
-
Møller Bil Hvam:
Produksjonsleder nyttekjøretøyverksted
-
BMW Group Norge:
BMW Technical Support Expert
-
RSA Bil Drammen:
Bilpleier - RSA Bil Drammen
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
BilXtra Skøyen:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
RSA BIL Arendal:
Bilpleier - RSA BIL Arendal
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Romerike:
Servicemarkedssjef - RSA Bil Romerike
-
RSA BIL Drammen:
Bilmekaniker/tekniker
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
MECA Bilverksted, Sandnes:
Bilmekaniker
-
MECA Bilverksted, Bryne:
Bilmekaniker
-
RSA BIL Kristiansand:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Kristiansand
-
Bertel O. Steen Hamar:
Salgskonsulent Nyttekjøretøy
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Orkanger
-
Toyota Haugesund AS:
Bilmekaniker, fagtekniker og hjelpearbeider
-
AutoFrakt AS:
Daglig leder til AutoFrakt AS
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
BilXtra Skøyen AS, avd. Moss:
Teknisk leder
Aventador etterbehandles
Man skulle tro at Lambos Aventador med 700 hk, toppfart på 350 og med tilgang på alt som finnes av Audis tekno-kompetanse, har det man trenger. Men nei – Novitec har mer.
Det er gøy med tuning når man virkelig er oppe i toppsjiktet. For det virker nesten utrolig at en fabrikk som Lamborghini skulle ha etterlatt seg noen åpne hull som tilbehørsindustrien kunne fylle.
Nå skal ikke jeg påberope meg verken noen intim kunnskap om hvordan en «vanlig» Aventador oppfører seg, eller – i enda mindre grad – om hvordan dette High Performance Suspension kittet fra Novitec og KW kan forbedre egenskapene.
Men vi vet jo at Novitec ikke akkurat er ukjent med å bygge om italienske fullblods til enda fullere blods, og vi har da sett en og annen kompetent skrufjær fra KW Automotive i sin tid.
Det er med andre ord ganske gode sjanser for at når disse to går ut med noe sammen, så virker det.
Det det dreier seg om er et coilover-sett, der demperen har helt andre egenskaper enn originalen, hvor fjærene har en annen karakteristikk og hvor det hele er forholdsvis justerbart.
Åpenbart dukket dette settet opp som en konsekvens av at Novitec for lengst hadde presentert et karosseri- og motor-sett for denne bilen.
«Og da vi så på hva de elementene medførte, ble det åpenbart at vi også trengte en ny fjæringspakke», sier Wolfgang Hagedorn, Novitec-sjef og (-grunnlegger).
Og dermed ble det et sett der ønsket har vært å kombinere mer komfort med track-day muligheter.
Man kan klikke seg gjennom 14 pluss 16 posisjoner på demperen, men dessuten gir settet muligheter for å justere m.o.h. Nå kan man velge en bakkeklaring mellom 15 og 35 mm foran og 5 og 25 mm bak.
Det hele skal, etter pressemeldingen å dømme, ha oppført seg eksemplarisk både på produsentens 7-bente rigg og på landeveien.
Og når vi snakker om landeveien, så gjelder det i enda større grad her. For settet har vært utprøvd på Novitecs egen utviklings-Aventador. Den har for tiden litt flere kW enn originalen har hestekrefter. I klartekst: 969 hester.
Vi får tro push rod-fjæringen holde tritt.