-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Ayvens Norge AS:
Salgskonsulent
-
Dekkmesteren Holmlia:
Verkstedsmedarbeider
-
Dekkmesteren Holmlia:
Servicerådgiver/Kundemottaker
-
Bertel O. Steen Detalj AS:
Innkjøper Bruktbil
-
Møller Bil Oslo Vest:
Produksjonsleder
-
Bertel O. Steen Lørenskog AS :
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
Autoinnkjøp AS Trollåsen:
Kommersiell leder/Partnerkandidat
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Møller Bil Minde:
Salgssjef Audi
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Autoria Bil AS avd. Ski:
Bilselger
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA Bil Kristiansand
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Werksta Norway AS:
Biloppretter og Billakkerer til Werksta i Bergen
-
Norsk Scania:
Instruktør Teknisk Opplæring
Corsas detaljer
Opel Corsa er trilling til Fiat Grande Punto. Nå som GM-Fiatsamarbeidet er over vil Opel helst ikke snakke om det. Hvorfor ikke? Når resultatet er blitt så bra.
Riktignok skal jeg kanskje ikke skryte for mye av Corsas dynamiske egenskaper, men jeg tviler på at Opel har brukt et ekstra år på å ødelegge de kvalitetene som finnes i Punto. Men vi får vente med den dommen til etter prøvekjøringen. Foreløpig får vi nøye oss med å si at det er blit en lekker småbil, det vil si - det er nesten blitt to biler, tre- og fem-dørs er ganske forskjellige.
Spesielt små er de heller ikke, 3999x1707x1488mm, sammen med en akselavstand på 2511mm og sporvidde på 1485/1478mm forteller om muligheter for rommelig interiør. En kjapp prøvesitting bekrefter det.
Den vil komme med 1liters motor på 60hk, 1,2liters på 80hk eller 1,4liters på 90hk. Easytronic-mulighet for 1,2literen og automatmulighet for den store. De to dieselene er begge utstyrt med manuelle kasser, 5trinns på 1,3liter (75hk) mens toppmodellen 1,3 CDTI på 90hk har Corsas eneste 6trinnskasse så langt.
Bilen kommer i to utstyrsvarianter, men Flex-Fix er felles for dem alle. En smart dings i bakre støtfanger som man kan trekke ut og enten henge to sykler på, eller bruke som skistativ.
Ekstra baklykter følger med. Første gang vi så dette var på Opels konseptbil TRIXX for to år siden.
Dual Floor er også ganske fiffig. Et rullende gulv i lastrommet som du bare kan dra ut når du skal laste inn noe tungt og ønsker å unngå kiropraktorbehov.
Listen over sikkerhetsutstyr er selvfølgelig lang - jeg kan by på CBC, SLS, AFL og SAFETEC, blant mye annet. Og også listen over ekstrautstyr er omfattende - vi kan begynne med 5 felgmuligheter for eksempel.
750 biler pr år er importørens beskjedne mål. Med litt over 100 Corsa så langt i år betyr selvfølgelig det at Corsa alene kan få Opel opp fra 5 % markedsandels-sumpen opp på 6-tallet igjen. Men beskjedent allikevel.
I august skal forhandlerne få se både Corsa og den nye Antara. Kanskje salgsmålene blir litt mer ambisiøse da.
De første nye Corsa kommer til Norge i september.