-
Billakkspesialisten AS:
Salgsrepresentant / Tekniker
-
Hyundai Motor Norway:
Regional Manager Remarketing & Fleet
-
Hyundai Motor Norway:
Fleet Manager
-
Møller Bil AS:
Forhandlerutvikler
-
Berg Auto AS:
PKK-kontrollør i Bærum
-
Birger N. Haug:
Servicemarkedsdirektør
-
Motor Forum AS, Asker & Bærum:
Daglig leder
-
Møller Bil Bruktbilsenter Bergen:
Salgssjef bruktbil
-
Subaru Norge AS:
Teknisk leder - Subaru Norge AS
-
Norwegian Mobility Group AS:
Markedsansvarlig
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Selger
-
Mazda Motor Norge:
Servicemarkedsspesialist
-
Møller Bil Skadesenter Langhus:
Takserer
-
Møller Bil Haugesund:
PKK-kontrollør
-
Møller Bil Skadesenter Langhus:
Bilskadereparatør og billakkerer
-
Møller Bil Skadesenter Bergen:
Bilskadereparatør, bilmekaniker, billakkerer
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
Norwegian Mobility Group AS:
Produktsjef
-
Toyota Haugesund AS:
Verkstedsleder
-
Birger N. Haug Oslo:
Nybilselger
-
Toyota Bilia AS:
Salgssjef
-
Continental Dekk Norge AS:
Key Account Manager
-
Mitt dekkhotell Røa AS:
Kundemottaker
-
Bertel O. Steen Innlandet AS, Lillehammer:
Bilmekaniker
-
Bolest AS:
Servicetekniker
-
Team Verksted AS:
Lakkerer
-
Automateriell AS:
Servicetekniker i Oslo - Oslo Nord og Østfold
-
Man Truck & Bus Norge AS:
Daglig leder
-
RSA BIL Oslo:
Selger nybil BYD
-
Birger N. Haug AS:
Teamleder mekanisk verksted
-
Gundersen Bilservice A/S:
Biloppretter/ Billakkerer
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Salgssjef Proffmarked
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Salgssjef - Ryen
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Selger - Fornebu
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Selger - Ryen
-
Porsche Center Bergen:
Tekniker
-
Porsche Center Gardermoen:
Servicerådgiver
-
Mekonomen Company Bilverksted AS:
Avdelingsleder
-
INTAKT Bilskade:
Billakkerer
-
INTAKT Bilskade:
Bilskadereparatør
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker/Tekniker
-
Bertel O. Steen Telemark:
Plassjef
-
Birger N. Haug AS:
Nybilselger - Asker og Bærum
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer
-
Bilforlaget AS:
Journalister/Reporter
Seat lanserer sin første SUV
Ateca er navnet på Seats aller første SUV. Navnet er ikke tilfeldig valgt.
Alle Seats modeller er oppkalt etter steder i Spania – det gjelder også deres første SUV. Ateca er en liten landsby med et par tusen innbyggere i Zaragoza i hjertet av Spania, omtrent midt mellom storbyene Madrid og Barcelona.
I dag er det Leon (Golf-klassen) og Ibiza (Polo) som er pilarene i Seat-familien, og de har derfor store forhåpninger til økt salg i Europa nå som de også får en SUV på programmet. Dessuten er Ateca viktig for å bygge image.
At Seat hadde en SUV under utvikling fikk vi klare signaler på da den ble servert som konsept ved fjorårets Genève-utstilling under psevdonymet 20V20.
TDI og TSI
Motorutvalget består av bensin- og dieselbrennere kjent fra øvrige modeller i VW-familien og spenner fra 115 til 190 hestekrefter. TSI-utvalget består av en 1,0-liter med 115 hk og en 1,4-liter med 150 hk.
På dieselfronten er alternativene 1,6 TDI med 115 hk eller 2,0 TDI med enten 150 eller 190 hester. Diesel er mest pop blant spanjolene, som de fleste steder ellers i Europa.
Ateca kan leveres med drift på forhjulene eller i alle fire hjørner, og den kan kombineres med manuelle og DSG girkasser.
Populært segment
Bilen har en lengde på 436 cm og et bagasjerom som har en kapasitet på 510 liter (485 liter med AWD). Det plasserer den et sted mellom den utgående VW Tiguan og Skoda Yeti. Til sammenligning har populære Nissan Qashqai en lengde på 437 cm.
Selv om det ikke fremkommer av pressemeldingen kan vi anta at Ateca er bygget på den fleksible MQB-plattformen. Så vidt jeg husker var Seat Leon den første bil som benyttet denne, den kom i alle fall på markedet før Golf VII.
Dessverre foreligger det ingen planer om å relansere Seat i Norge så vidt vi kjenner til. Så du får passe på å leie en neste gang du drar til Spania på ferie.