-
Snap Drive:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Norway AS:
Product Follow Up Specialist
-
RSA:
Innkjøper - RSA Deler og tilbehør
-
Werksta Norge AS:
Regionleder
-
Nellemann Machinery AS:
Verksmester/Driftssjef
-
Motor Forum Oslo:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Kristiansand
-
RSA BIL Oslo:
Produksjonsleder - RSA BIL Oslo
-
Bilia Norge AS:
Business Controller, Region JLR & Outlet
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA BIL Kristiansand
-
RSA Bil Arendal:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Arendal
-
Team Verksted AS:
Varebil og lastebil mekaniker
-
Team Verksted AS:
Lakkerer Trondheim
-
Bertel O. Steen Lastebil og Buss AS:
Mekaniker
-
Hagen Bil AS:
Delemedarbeider
-
BEMA AS:
Ordre og kundeservicemedarbeider / lagermedarbeider
-
Motorpool Handel AS:
Regnskaps- og økonomimedarbeider
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
Mazda får hjelp av Toyota
Til våren kommer Mazda2 Hybrid på markedet, men bilen er allerede på plass under et annet navn.
Nykommeren er nemlig en Toyota Yaris som er lett modifisert eksteriørt og interiørt og påsatt Mazda-logoer.
Og det er ingen dårlig nyhet for Mazda-forhandlerne, for Yaris er Norges suverent mest solgte småbil når vi ser bort fra elbilene. Ifølge OFV er det registrert 1353 nye Yaris hittil i år mens Mazda2 er meget beskjeden med bare 15 biler.
Det betyr at Mazda får sin første hybrid på det norske markedet. Drivlinjen består av en 1,5-liters bensinmotor som i kombinasjon med en elmotor gir en systemeffekt på 116 hestekrefter.
Snittforbruket er oppgitt til 0,38 liter på mila, tilsvarende et CO2-utslipp på 87 gram per kilometer.
Ved oppstart går bilen automatisk i EV-modus, og under normal kjøring fordeles kraften mellom bensin og elmotor for å oppnå lavest mulig forbruk og utslipp.
Mazda-forhandlerne vil starte utlevering av nye Mazda2 Hybrid i april og nykommeren skal selges parallelt med den eksisterende Mazda2.
Prisene er foreløpig ikke klare, men den blir ventelig priset omtrent på nivå med Yaris som du finner priser og data for her.
Allerede selges Toyota RAV4 som Suzuki Across i Norge, og i andre europeiske markeder selges Auris under betegnelsen Suzuki Swace Hybrid.