-
MEKO Norway AS:
Leder for MEKO Academy (tidligere Promeister Academy)
-
RN Norge:
Head of Sales
-
Werksta Norge AS:
Verkstedleder for Werksta Fana
-
Sulland Elverum:
Daglig Leder
-
RSA:
Salgs- og markedskoordinator
-
Berg Auto AS:
Dele- og lagerleder / Delesjef
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Karihaugen
-
MyCar Stavanger:
Salgssjef
-
Team Verksted AS:
Plassjef Trondheim
-
RSA Bil Arendal:
Bruktbilansvarlig - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
Motor Forum AS, Oslo:
Bilselger
-
Scania:
Verksmester/teknisk leder
-
DRIVE Mobility:
Teknisk salgsrådgiver
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Garanti og logistikk
-
Bertel O. Steen AS:
Salgssjef Mercedes-Benz Minibuss
-
Jensen & Scheele AS:
Plassjef, Jensen & Scheele
-
Jensen & Scheele Bil AS:
Bruktbilansvarlig, Jensen & Scheele
-
RSA Bil:
Plassjef - RSA Bil Tromsø
-
Toyota Asker og Bærum avdeling Rud:
Salgskonsulent nybil
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
RN Norge:
Sales Operations Coordinator
-
Werksta Norway AS:
Kundemottaker og Takserer
-
Werksta Norway AS:
Bilskadereparatører
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Salgssjef
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Selger proffmarked
-
Electric byMEDHUS AS:
Detailer / Bilklargjører
-
Autoringen AS:
Key Account Manager
Saab 9-3 1.9 TiD: Ny diesel
Saab 9-3 har hatt en 2,2-liters dieselmotor fra GM inntil nylig, men nå er dieselmotoren hentet fra Fiat.
Først publisert i BIL 5 - 2005.
Den utgåtte motoren sitter fortsatt i 9–5, men det er ingen grunn til å savne den i 9–3. 1,9-literen er en mer moderne konstruksjon med mindre støy, samtidig som den er mer gjerrig og fleksibel. Motoren kommer i 120- og 150-hesters versjoner, hvor forskjellen er at den minste klarer seg med to ventiler per sylinder og enkel overliggende kamaksel, mens den sterkeste har fire ventiler og dobbel overliggende kamaksel.
120-hesteren passer godt til Saab 9–3, som er en ganske snill bil til tross for tilnavnet Sport Sedan. Motoren drar mykt og behagelig, uten noe plutselig turbo-innslag. Fjæringen kunne godt vært noe fastere, uten at det hadde behøvd å gi dårligere komfort. Også styringen hadde tjent på å gi mer respons. Vi har tidligere kjørt sprekere versjoner av 9–3, som levde opp til Sportnavnet. I denne dieselversjonen virker det som om man har prøvd å unngå sportslighet.
På førerplassen finner de fleste seg godt til rette, men ikke alle likte setene. Instrumentpanelet og midtkonsollen er gjennomført i en noe kjedelig gråfarge, det er lite som frisker opp. I basisprisen er ikke partikkelfilter inkludert, det koster ekstra hvis man vil være såpass miljøvennlig. Ei heller ESP er standard på laveste utstyrsnivå, men kan fås som del av en utstyrspakke.
Med de nye dieselmotorene er Saab 9–3 hakket mer attraktiv for en del kjøpere, og mange gleder seg til stasjonsvogna kommer senere i år.
Saab 9-3 Sport Sedan 1.9 TiD
Pris: kr. 309.900,-
Motor: 4-sylindret rekkemotor. 1910 ccm. 88 kW (120 hk) v/3500 o/min. 280 Nm v/2000-2750 o/min.
Mål og vekt: LxBxH: 464 x 176 x 147 cm. Akselavstand: 267,5 cm. Egenvekt m/fører: 1565 kg. Tillatt totalvekt 2030 kg.
Dekk: 195/65R15.
Bagasjerom: 425 liter (VDA).
Tankvolum: 61 liter.
Aks. 0 – 100 km/t: 11,5 sek.
Toppfart: 200 km/t.
Forbruk blandet kjøring: 0,58 l/mil.
CO2-utslipp: 154 g/km.