-
Møller Bil Jessheim:
Bruktbilsjef
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Alta
-
Harald A. Møller AS:
Serviceingeniør
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
Møller Bil Egersund:
Nybilselger
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Ayvens Norge AS:
Salgskonsulent
-
Dekkmesteren Holmlia:
Verkstedsmedarbeider
-
Dekkmesteren Holmlia:
Servicerådgiver/Kundemottaker
-
Bertel O. Steen Detalj AS:
Innkjøper Bruktbil
-
Møller Bil Oslo Vest:
Produksjonsleder
-
Bertel O. Steen Lørenskog AS :
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
Autoinnkjøp AS Trollåsen:
Kommersiell leder/Partnerkandidat
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Autoria Bil AS avd. Ski:
Bilselger
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA Bil Kristiansand
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Werksta Norway AS:
Biloppretter og Billakkerer til Werksta i Bergen
Ultimate drømmebiler
For meg er Aston Martin Vanquish den ultimate drømmebilen. Drømmen blir ikke mindre når de nå lanserer Vanquish S.
Den britiske sportsbilprodusenten har sluppet de første bildene av Vanquish S Volante – cabriolet-utgaven av Vanquish S som først ble vist på bilutstillingen i Los Angeles sist høst.
Begge bilene har eksklusive aerodynamiske detaljer, fintunet chassis og en spesialutgave av eksosanlegget med fire enderør.
Musklene kommer fra en oppdatert 6-liters V12 uten pustehjelp. I Vanquish S yter den 600 hester, opp fra 573 hk i en vanlig Vanquish. Kombinert med en fintunet 8-trinns girkasse betyr det null til hundre på 3,5 sekunder og en toppfart på over 320 km/t.
Ytelsen gjelder coupéen, men Volante-utgaven er neppe langt unna selv om data for denne ikke er spesifisert.
Bilens struktur består av en materialmiks av aluminium og karbonfiber for å holde vekten så lav som mulig. Karosseriplatene er laget av karbonfiber mens dørene er presset i aluminium.
Innendørs er det meget luksuriøst med eksklusivt skinn i setene, dekorert med sømmer i kontrastfarge og Vanquish S-logo på hodestøttene. Men selvsagt får du akkurat de farger og stoffer du ønsker om sort skinn med hvite sømmer ikke faller i smak.
Begge modellene er på plass hos forhandlere fra april. Vanquish S Coupé har en prislapp på £199.950 i Storbritannia, mens Volante-prisen foreløpig ikke er offentliggjort.
Med norske avgifter vil nok prisen ligge på rundt 3,5 millioner, så for de fleste av oss forblir dette rene drømmebiler.
Trolig blir dette de siste Vanquish-modellene med sugemotor – neste generasjon vil benytte Aston Martins nye 5,2-liters V12 med twin turbo som debuterte i nye DB11.