-
Motor Forum Oslo AS:
Operativ Salgsleder Nybil
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
TotalEnergies:
Distriktansvarlig / Sales Representativ
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Lærdal
-
Team Verksted AS:
Kundemottaker
-
Nardo Bil Ålesund AS:
Servicemarkedsleder
-
Hyundai Motor Norway:
Regional Manager Sales
-
Team Verksted AS:
Industrimekaniker
-
Birger N. Haug AS:
Teknisk Leder
-
Albjerk Bil Ringerike AS:
Salgsleder
-
Bilbutikk1 as Avd Ås:
Kundemottaker / Delelagermedarbeider
-
Albjerk Bil Lier AS:
Mekaniker
-
Gumpens Auto Grenland AS:
Daglig leder
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Tellnes Autosenter AS:
Tungbil- og lettbil Mekanikere
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Xpeng Motors (Norway) AS:
Regional Ettermarkedsleder
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Alfie Bilskade AS:
Biloppretter
-
Bilia Drammen:
Bilmekaniker, Volvo/ Xpeng Drammen
-
Bilia Norge:
Bilmekaniker, BMW Skøyen
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
Få tak på kjøringen
I min ungdom var det enkelte dager MC-gutta misunte oss som kjørte Vespa. De dagene da regnet fosset ned. Når tar BMW scooteren enda et skritt videre med lansering av C1, en scooter med tak over. Et praktisk kjøretøy i tett bytrafikk.

Konstruksjonen er faktisk så solid at tyske, franske og spanske myndigheter har tillatt at C1 kan kjøres uten hjelm. To sikkerhetsbelter i kryss sørger også for at du blir sittende fast ved harde nedbremsinger.
Aluminiums-chassiset gir god beskyttelse ved velt, og dersom det skulle komme en skur mens du er i farta, sørger vindusviskeren for ren frontrute.
C1 er utstyrt med en vannavkjølt 4-takts motor på 125ccm som yter 15 hk, samt automatgir. Den er oppgitt å ha en toppfart på ca 100 km/t.
Et rikholdig utvalg av tilleggsutstyr er tilgjengelig og innbefatter ABS-bremser, radio, kjøre-computer, varmeapparat, tyverisikring og setetrekk. Du kan sogar få kjøpt en portabel garasje!
Herligheten kommer på det norske markedet i mars og vil være priset fra kr 68.000.
Salgssjef Tomm Ingvaldsen i Motozentrum, BMW’s MC-forhandler i Oslo, sier optimistisk til Bilnorge at han har stor tro på den nye maskinen og har bestilt 10 sykler for levering snarest mulig. Om han har bestilt noen portable garasjer, glemte vi å spørre om.