-
Møller Bil Oslo Vest:
Produksjonsleder
-
Bertel O. Steen Lørenskog AS :
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
Autoinnkjøp AS Trollåsen:
Kommersiell leder/Partnerkandidat
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Møller Bil Minde:
Salgssjef Audi
-
Frydenbø Bil:
Servicemarkedssjef Volkswagen og Skoda
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Autoria Bil AS avd. Ski:
Bilselger
-
Møller Bil Oslo Vest:
Markedssjef
-
Hyre AS:
Head of Reparations
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA Bil Kristiansand
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Brennes Auto AS:
Servicemarkedssjef
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Werksta Norway AS:
Biloppretter og Billakkerer til Werksta i Bergen
-
Norsk Scania:
Instruktør Teknisk Opplæring
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Hamar
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Høvik
-
Vestfold Autogass AS:
Bilmekaniker / Leder
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
Ford følger trenden
Det er halvannet år siden Ford viste sin Vignale Concept i Paris. Til sommeren kommer bilen på markedet, og mye av konseptbilen er beholdt. Men dessverre ikke navnet.
Det var Peugeot som startet trenden med å sette avtakbart ståltak på en kompakt volumselger. Jo da, jeg vet at Mercedes var tidligere ute med SLK, men den hører ikke hjemme i kategorien volumselgere. Jeg vet også at det ble bygget biler med slike løsninger før jeg ble født, men hvor mange husker dem?
Det ser uansett ut til at formelen er en suksess, for nå tilbyr snart alle merker en slik løsning på minst en av sine volumselgere. Volvo C70 har vi allerede kjørt i bladet BIL, og snart får Volkswagen sin Eos og Opel sin Astra Twin Top på markedet. Fra før har Opel sin Tigra med tilsvarende løsning.
Ingen Vignale
Vi er litt skuffet over at Ford bruker en så kjedelig betegnelse som Focus Coupé-Cabriolet på sin modell. Focus Vignale klinger da mye bedre. Spesielt når de lar en gammel samarbeidspartner, italienske Pinifarina stå for produksjonen som startet i midten av 2006.
I vinterhalvåret får du en praktisk coupé med et bagasjerom på 500 liter. Hvor mye taket spiser når du kjører åpent, forteller ikke Ford oss, men de presiserer at bilen er en ekte fireseter. Og at taket kjøres opp og ned elektrisk i løpet av sekunder.
Stor familie
Tre motorer står på programmet. De som sverger til bensin kan velge mellom en 1,6-liters 100-hester eller en 2,0 som yter 145 hk. De som liker lukten av diesel har kun ett alternativ – en moderne 2,0-liters Duratorq som gir 136 hester til framhjulene. Vi loves fulle detaljer nærmere lanseringen.
Focus Coupè-Cabriolet blir sjette medlem i den populære Focus-familien som fra før innbefatter 3- og 5-dørs combi-coupè, sedan, stasjonsvogn og den noe høyere C-Max. I fjor ble det solgt 442.000 Focus i Europa, fra samlebånd i Tyskland, Spania og Russland. Rundt 20.000 regner Ford med at årsproduksjonen av CC-utgaven vil utgjøre.