-
Møller Bil Oslo Vest:
Produksjonsleder
-
Bertel O. Steen Lørenskog AS :
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
Autoinnkjøp AS Trollåsen:
Kommersiell leder/Partnerkandidat
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Møller Bil Minde:
Salgssjef Audi
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Autoria Bil AS avd. Ski:
Bilselger
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA Bil Kristiansand
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Werksta Norway AS:
Biloppretter og Billakkerer til Werksta i Bergen
-
Norsk Scania:
Instruktør Teknisk Opplæring
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Hamar
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Høvik
-
Vestfold Autogass AS:
Bilmekaniker / Leder
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
Lund Svindal på bortebane
Racingserien Audi Sport TT Cup får et snev av vintersport over seg når Aksel Lund Svindal i august stiller til start på asfalten sammen med to av sine kolleger fra alpinverdenen.
Audi Sport TT Cup er Audis rekrutteringsklasse for motorsport. En rekke unge førere deltar i racingserien hvor Audi Sport drifter alle bilene, og førerne bryner seg på de samme banene som brukes i det tyske DTM-mesterskapet.
Ved hvert løp stiller også flere gjesteførere på startstreken. Til tredje runde i mesterskapet er det tre av verdens beste alpinister som får prøve seg som racerbilsjåfører hos Audi. I tillegg til Aksel stiller nemlig også Felix Neureuther fra Tyskland og Marcel Hircher fra Østerrike til start.
De tre alpinstjernene er vant til tøff konkurranse og høye hastigheter i alpinbakkene, men første helgen i august byttes snø ut med asfalt på racerbanen i Spielberg i Østerrike. I feltet med 24 Audi Sport TT cup-biler vil de tre alpinistene først og fremst konkurrere mot hverandre.
Bilene er rigget på samme måte som de mer avanserte løpsbilene til Audi, både med tanke på sikkerhet, aerodynamikk og førerinnstillinger. Den firesylindrede 2.0 TFSI motoren yter 310 hk, med mulighet for 340 hk i korte boost.
Når bilene bare veier 1.125 kg er det duket for heftige ytelser.
Svindal, Neureuther og Hircher har i tillegg til sine fantastiske idrettskarrierer også en stor felles bilinteresse. Nå skal sporvalg og taktikk fra alpinbakkene omsettes til racerbanen, med venstrefotbremsing og forbikjøringer som noen av de nye utfordringene.
De tre har fått grunnleggende trening av profesjonelle instruktører på Audi driving experience center i Tyskland.
- Jeg gleder meg stort til denne utfordringen. Det blir uvant å kjøre en helblods løpsbil. Med proffe førere rundt seg blir man en rookie på startstreken. Ambisjonsnivået handler mest om moro – og det blir det, sier Aksel Lund Svindal.
Det er Audi's sponsorat av verdenscupen i alpint som gjør det mulig å samle tre av verdens beste alpinister til en slik utfordring. Audi Norge er også sponsor av det norske alpinlandslaget.
Aksel Lund Svindal blir med dette også første nordmann som deltar i Audi Sport TT Cup. Serien ledes så langt av danske Nicolaj Møller Madsen, mens svenske Mikaela Åhlin-Kottulinsky også har gjort seg bemerket i motorsportmiljøet til Audi med fremdragende kjøring.