-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Møller Bil Fellesfunksjoner avd. Logistikk:
Takserer brukte biler
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Møller Bil Sandefjord:
Serviceleder / Kundemottaker
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Logistikkmedarbeider
-
Autoringen AS:
Selger – Autoringen
-
Autoringen AS:
Auksjonsstøtte - Autoringen
-
AutoMester AS:
Kjedekonsulent
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Kristiansand
-
Team Verksted AS:
Delelagersjef Team Verksted Ålesund
-
DNB Bank ASA Norway Branch:
Sales Manager - Vestfold, Telemark/Buskerud
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør / Oppretter
-
Man Truck & Bus Norge AS:
Selger lastebil
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Moss To-Takt AS:
Bilmekaniker / tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Asker og Bærum:
Bilmekaniker/tekniker
-
Autoringen Ski AS:
Plassjef – Autoringen Ski
-
Toyota Bilia AS:
Regionsjef Servicemarked
-
Premium Cars Stor-Oslo AS:
Tekniker for Zeekr
-
Mobile Åsane AS:
Servicemarkedssjef
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent
-
Bilia X:
Driftsleder, Xpeng Høvik
-
Bil i Nord:
Volvo-mekaniker
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer
Ny småbil fra Kia
Foreløpig heter Kias nye småbil bare SA. A, for A-segment og S som prosjektnavn. Den skal debutere i Frankfurt, og er et nytt bidrag til krigen om Europa-kundene.
Vi får ikke vite hva den skal hete før debuten i Frankfurt, men allerede nå slippes det et bilde og noen få informasjoner.
Det fortelles imidlertid ikke at den er basert på Hyundai Atos, men det ville være merkelig om den ikke var det. Litt rart er det kanskje også at dette er en Kia som verken skal bygges av Kia eller storesøster Hyundai, her er det noe som heter Donghee Auto som skal montere bilen på vegne av Kia.
Vi får vite om motorer på 1 eller 1,1 liter, om fem trinns manuell og utslipp på 130 eller 152 g/km og 14 eller 15 tommers hjul og om en lengde under 3,5 meter. Det er åpenbart at Kia ønsker å oppnå noe av USA-effekten her i Europa med denne: der borte er nemlig kundenes snittalder et sted mellom 18 og 25 år. Men som Kia-sjef Yong-hwan Kim sier: "selv om denne bilen er skreddersydd for livsstilen til den yngre generasjonen, vet også vi at vi kan ikke fortelle ungdommen hva den skal gjøre. De folkene bestemmer selv. Hvis vi skal ha noen suksess der må vi tilby dem en meget bra bil til en pris de kan ha råd til". Underforstått: det er her du finner SA.
Produksjonsplanene sier 150.000 enheter i året. 60.000 av dem skal til Europa.