-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Møller Bil Fellesfunksjoner avd. Logistikk:
Takserer brukte biler
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Møller Bil Sandefjord:
Serviceleder / Kundemottaker
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Logistikkmedarbeider
-
Autoringen AS:
Selger – Autoringen
-
Autoringen AS:
Auksjonsstøtte - Autoringen
-
AutoMester AS:
Kjedekonsulent
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Kristiansand
-
Team Verksted AS:
Delelagersjef Team Verksted Ålesund
-
DNB Bank ASA Norway Branch:
Sales Manager - Vestfold, Telemark/Buskerud
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør / Oppretter
-
Man Truck & Bus Norge AS:
Selger lastebil
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Moss To-Takt AS:
Bilmekaniker / tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Asker og Bærum:
Bilmekaniker/tekniker
-
Autoringen Ski AS:
Plassjef – Autoringen Ski
-
Toyota Bilia AS:
Regionsjef Servicemarked
-
Mobile Åsane AS:
Servicemarkedssjef
-
Bil i Nord:
Volvo-mekaniker
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer
NM-finale i Lysgårdbakken på Lillehammer
Førstkommende lørdag kjøres NM-finalen i bakkeløp for biler på Lillehammer. Den velkjente VIP-veien ved Lysgårdsbakken er som vanlig arena når NMK Sør Gudbrandsdal er arrangør i OL-byen.
Årets norgesmesterskap har vært kjørt med to separate NM-runder i de tre første løpene. På Lillehammer er det kun en runde, og den kjøres i asfaltbakken på lørdag.
Det er seks forskjellige klasser som har NM-status i bakkeløp. Det er de tre supernasjonal-klassene, en klasse for tohjulsdrevne rallybiler, gruppe N med firehjulsdrift og gruppe A/WRC samt rallycross divisjon 1-biler.
I supernasjonal inntil 1600 ccm er det Odd Ivar Jøranli fra NMK Fluberg som leder etter de seks første løpene. Han har tre seire, en 2. plass og to 3. plasser så langt med sin Opel Corsa og dermed 107 poeng. Jostein Haugen fra lørdagens arrangørklubb, NMK Sør Gudbrandsdal, ligger på 2. plass med sin VW Golf og 96 poeng. Trond W. Martinsen fra NMK Larvik ligger på 3. plass med 84 poeng.
I supernasjonal 1600-2000 ccm har Johny Sandmo fra KNA Drammen allerede mester med sin Opel Kadett. Han har vunnet fire av de seks løpene så langt og har 110 poeng. På en 2. plass ligger fjorårets mester, Atle Vik fra NMK Konsmo. Han har 89 poeng, og kan med seier på lørdag maksimalt ende på 109 poeng. På en 3. plass i denne klassen ligger Ole Håbjørg fra NAF Motorsport Trøndelag med sin BMW M3. Han har 71 poeng.
I supernasjonal over 2000 ccm er det Frode Holthe fra NMK Konsmo som leder med sin Volvo S40. Han har 75 poeng. På 2. plass følger Torleif Rafoss, også han fra NMK Konsmo, med sin Volvo 240. Rafoss har 71 poeng. Terje Morstad fra NMK Hadeland i BMW og Per A. Jørgensen fra NAF Nordre Vestfold i Volvo S40 har begge 70 poeng, så her blir det en spennende NM-avslutning.
I klassen for tohjulsdrevne rallybiler har fjorårets mester Cato Brynildsen fra NMK Gardermoen allerede forsvart sin NM-tittel med sin BMW M3. Han har tre seire og to andreplasser så langt, og dermed 94 poeng. Ståle J. Braset fra NAF Motorsport Steinkjer ligger på 2. plass med 59 poeng og kan ikke ta inn Brynildsen. Sveinung Tinnes-Mork fra KNA Telemark ligger på 3. plass med 53 poeng.
I klassen for gruppe N 4WD er Martin Stenshorne fra NMK Modum & Sigdal mester før finalen. Med fire seire så langt og 80 poeng kan ingen true hans tittel. Thomas Kvam fra NAF Motorsport Grenland og Anders Grøndal fra NMK Drammen deler 2. plassen med 60 poeng.
I klassen for de mest trimmede bilene, gruppe A, WRC og divisjon 1, har Roger Bakken fra NMK Modum & Sigdal sikret seg ny tittel med sin Toyota Celica GT-Four. Han har fem seire og en 2. plass så langt. På 2. plass følger Tom Heitmann fra NMK Alta med sin Mitsubishi. Han har 77 poeng. Svein Gunnar Mæland fra NAF Motorsport Grenland har 63 poeng på 3. plass med sin Ford Sierra Cosworth.