-
Bavaria Norge:
Salgsleder
-
Møller Bil Lillehammer:
Kundemottak/takserer
-
Møller Bil Oslo Vest:
Servicemarkedssjef
-
Toyota Bilia:
Servicemarkedssjef, Toyota Seljord
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Møller Bil Fellesfunksjoner avd. Logistikk:
Takserer brukte biler
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Møller Bil Sandefjord:
Serviceleder / Kundemottaker
-
Autoringen AS:
Selger – Autoringen
-
Autoringen AS:
Auksjonsstøtte - Autoringen
-
AutoMester AS:
Kjedekonsulent
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Kristiansand
-
Team Verksted AS:
Delelagersjef Team Verksted Ålesund
-
DNB Bank ASA Norway Branch:
Sales Manager - Vestfold, Telemark/Buskerud
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør / Oppretter
-
Man Truck & Bus Norge AS:
Selger lastebil
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Moss To-Takt AS:
Bilmekaniker / tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Asker og Bærum:
Bilmekaniker/tekniker
-
Autoringen Ski AS:
Plassjef – Autoringen Ski
-
Toyota Bilia AS:
Regionsjef Servicemarked
-
Bil i Nord:
Volvo-mekaniker
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer
0,15 l/mil på nettet
Egentlig skulle dette vært en av sensasjonene på den nettopp avsluttede bilutstillingen i Frankfurt. I stedet endte den som en plakat på en vegg der, og et slags Internett-phantom. Men tanken bak Loremo fortjener allikevel litt oppmerksomhet.
De tre som står bak denne bilen har jobbet med planer og beregninger i fem år, men i oktober i fjor var det kommet så langt at det virket som om det ville bli noen penger bak prosjektet også. Så da ble selskapet stiftet, Loremo Automotive GmbH, i Ingolstadter Strasse i München.
Prototypen skulle bli vist i år og produksjonen skulle være på lufta til 2004. Så forsvinner de antatte investorene, og tilbake sitter de tre initiativtakerne med noen ganske greie designskisser, en oppskrift på en midtmotor-lettvekter, der baksetet er montert med ryggen mot fartsretningen slik at de som sitter der ser bakover. Motor og mekanikk er plassert mellom de to seterekkene.
(Dersom noen synes oldefedrene har nevnt noe tilsvarende, så er det ganske riktig. Flyfabrikken Dornier presenterte prototypen på sin i 1954, motorsykkelfabrikken Zündapp begynte å bygge den i 1957. Janus het den, oppkalt etter den greske fyren med hode på baksiden også – den ble ingen suksess).
Ved å plassere folk slik, sier skaperne, kan man bygge et forholdsvis kompakt karosseri med luftmotstands-koeffisient helt ned mot 0,19, der man finner noe av forklaringen til det lave forbruket. Lettvekt-kosntruksjonen er utført etter beregninger som viser at dagens sikkerhetskrav vil bli håndtert uten problemer, og når det gjelder materialbruk er det tenkt på gjenbruksmuligheter hele veien.
Sympatisk prosjekt, men jeg er redd at de 3-5 millioner Euro som er nødvendig til utvikling av prosjektet nok sitter nokså langt inne. Dersom du er spesielt interessert finner du alle relevante informasjoner ganske godt gjemt på www.Loremo.com (gå til aktuelles og klikk deg inn på presse-service derfra. Den egentlige presse-knappen gir deg svært lite.