-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Møller Bil Fellesfunksjoner avd. Logistikk:
Takserer brukte biler
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Møller Bil Sandefjord:
Serviceleder / Kundemottaker
-
Autoringen AS:
Selger – Autoringen
-
Autoringen AS:
Auksjonsstøtte - Autoringen
-
AutoMester AS:
Kjedekonsulent
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Kristiansand
-
Team Verksted AS:
Delelagersjef Team Verksted Ålesund
-
DNB Bank ASA Norway Branch:
Sales Manager - Vestfold, Telemark/Buskerud
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør / Oppretter
-
Man Truck & Bus Norge AS:
Selger lastebil
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Moss To-Takt AS:
Bilmekaniker / tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Asker og Bærum:
Bilmekaniker/tekniker
-
Autoringen Ski AS:
Plassjef – Autoringen Ski
-
Toyota Bilia AS:
Regionsjef Servicemarked
-
Mobile Åsane AS:
Servicemarkedssjef
-
Bil i Nord:
Volvo-mekaniker
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer
Fra tre til fire
Electra Meccanica er en Vancouver-bedrift som har slitt litt med å få elbilen sin i salg, men nå er den lille tre-hjuls Solo ute på markedet. Neste kapittel blir en lekker, kompakt roadster. På fire!
Solo heter den ganske pene lille trehjulingen. Lukket, men ikke mer kompakt enn at det ser ut som man kommer seg lett inn i og ut av den. Og med en pris på 15.500 US dollar (før elbilincentiver) tilhører den nesten samme pris-segment som Twizy.
Rekkevidden er oppgitt til 160 km, toppfarten er mer enn 120, og den gjør 100 på 8 sekunder hvis man absolutt må. 82 hester og 128 Nm står det i spesifikasjonene, og to-seteren har 285 liters bagasjeplass.
Dette er sikkert interessant for mange, men selv syns jeg planene om verdens mest kompakte roadster (jeg tror vi er i Copen-land, selv om ingen mål foreløpig er oppgitt) er enda mer spennende.
Her snakker vi om et hjul i hvert hjørne, og vi snakker nok om en annen kraftpakke enn i Solo. For Tofino, som bilen skal hete, skal kunne klare 200 km/t og bruke under 7 til 100. Dessuten skal rekkevidden ligge på 400 km.
Det er snakk om ramme og karosseri i en lettvekts aerospace-type kompositt og med bagasjerom nok til «en spennende weekend hjemmefra».
For meg ser den nesten ut som en moderne versjon av Porsches klassiske Speedster, og med en forsiktig softtop burde man kunne tåle litt regn også, på denne weekenden sin.
Det er også snakk om at de skal bygge en Solo R med den sammen batteri/motorpakken som i den kommende Tofino, men mer vet man ikke om akkurat den. Derimot er det sagt at de sikter mot 35-40.000 US Dollar for den åpne firehjulingen.
Dyrere enn en Mazda 5 eller er Fiat 124 – men mye mer elektrisk. Og litt mer eksklusiv.