-
Tromsø Billakkering AS:
Bilskadereparatør
-
Bilplaneten AS:
Mekaniker / Teknisk leder
-
Snap Drive Bergen:
Mekaniker
-
Viking Kontroll AS:
Teknisk kontrollør
-
Busland:
Oppretter / lakkerer til bussverksted på Ski
-
Per Sigtun AS:
Selger / Kundeansvarlig
-
Bilia Norge AS:
Regionsjef Servicemarked, BMW & Mini
-
Bilia Skøyen:
Servicemarkedssjef, Bilia Skøyen
-
Snap Drive Åneby:
Mekaniker
-
Werksta Norge:
Kundemottaker / Takserer
-
Snap Drive:
Bilmekaniker / stedfortredende teamleder
-
Polestar:
Ettermarkedsleder | Norge
-
Solid Försäkring:
Selger Bilgaranti
-
Bilia X:
Regiondirektør XPENG i Bilia
-
Bertel O. Steen:
Commercial Incentive Manager
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger – RSA BIL Arendal
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Elverum
-
Snap Drive:
Mekaniker
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent til Norges største B2B bilauksjon
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
RSA Bil Drammen:
Servicemarkedssjef - RSA Bil Drammen
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
Kosmetikk selger
Bortsett fra motoren er det lite som skiller Peugeot 4007 fra opphavet. Likevel er Peugeot Norge entusiastiske med hensyn til sin første SUV.
Bilen har fått et utseende som er en Peugeot verdig med dyreriket godt representert gjennom haikjeft og løve. Men bortsett fra detaljer i eksteriør og interiør, er det lite som skiller en 4007 fra en Mitsubishi Outlander.
20.000 biler skal Peugeot selge i året av sin nye modell, og det er nok svært beskjedent i forhold til Mitsubishis ambisjoner. De har i løpet av fire måneder solgt 2.770 biler bare i Norge mens tallet for Europa er 13.000.
Ekstra kvote
Men 4007 vil nok finne sin menighet, og direktør Arne Lyslo Kristansen regner med at de 300 bilene han får i år, vil få bein å gå på. Og da har han mast seg til en ekstra kvote, for basert på vanlig fordeling skulle Norge bare fått 50 – 75 biler i 2007. Men Norge er et viktig SUV-land.
Bilen kjører som du forventer at en SUV i denne klassen skal gjøre. Motoren kler bilen bedre enn 140-hesteren som Mitsubishi tilbyr, men det spørs hvor mange som vil spandere de 100.000 ekstra kronene som skiller de to bilene. Det blir dyre hester.
Peugeot 4007 kommer på markedet i september og skal selges i to forskjellige utstyrsnivåer, noe du kan lese mer om i vår forhåndsomtale. I en høstlig utgave av BIL kan du lese mer om både 4007 og tvillingen, Citroën C-Crosser.
LES OGSÅ: