-
RG Mobility AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS Bergen:
Ettermarkedsleder
-
Motor Forum AS Telemark:
Regnskapsansvarlig
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Bilia X:
Servicemarkedssjef, Xpeng Lørenskog
-
Toyota Asker og Bærum:
Handover / produktspesialist
-
Solaris Norge A/S:
Mekaniker til tungbil, buss søkes
-
Flex1One AS:
Driftsansvarlig
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Steinkjer
-
RG Mobility AS:
Key account Manager
-
Hyundai Motor Norway:
Regional Sales Consultant
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilskadereparatør
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Salgssjef Volvo Car Ryen
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Autoringen Oslo AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS, Oslo:
Teamleder Verksted
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Nybilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Bilco Hønefoss AS:
Mekaniker
-
Hyundai Motor Norway:
Service Enigneer
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Hovfaret 17B:
Ledige kontorplasser
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
Kosmetikk selger
Bortsett fra motoren er det lite som skiller Peugeot 4007 fra opphavet. Likevel er Peugeot Norge entusiastiske med hensyn til sin første SUV.
Bilen har fått et utseende som er en Peugeot verdig med dyreriket godt representert gjennom haikjeft og løve. Men bortsett fra detaljer i eksteriør og interiør, er det lite som skiller en 4007 fra en Mitsubishi Outlander.
20.000 biler skal Peugeot selge i året av sin nye modell, og det er nok svært beskjedent i forhold til Mitsubishis ambisjoner. De har i løpet av fire måneder solgt 2.770 biler bare i Norge mens tallet for Europa er 13.000.
Ekstra kvote
Men 4007 vil nok finne sin menighet, og direktør Arne Lyslo Kristansen regner med at de 300 bilene han får i år, vil få bein å gå på. Og da har han mast seg til en ekstra kvote, for basert på vanlig fordeling skulle Norge bare fått 50 – 75 biler i 2007. Men Norge er et viktig SUV-land.
Bilen kjører som du forventer at en SUV i denne klassen skal gjøre. Motoren kler bilen bedre enn 140-hesteren som Mitsubishi tilbyr, men det spørs hvor mange som vil spandere de 100.000 ekstra kronene som skiller de to bilene. Det blir dyre hester.
Peugeot 4007 kommer på markedet i september og skal selges i to forskjellige utstyrsnivåer, noe du kan lese mer om i vår forhåndsomtale. I en høstlig utgave av BIL kan du lese mer om både 4007 og tvillingen, Citroën C-Crosser.
LES OGSÅ: