-
AutoIn Bilskade AS:
Takstmann - Bærum
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter / Bilskadereparatør Oslo
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter/Teknisk leder – Alnabru
-
Werksta Norge AS:
Biloppretter/ Mekaniker for Werksta Nesbyen
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Møller Bil Tønsberg:
Servicemarkedssjef
-
Porsche Center Gardermoen:
Selger
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Salgsassistent
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Romerike
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Grorud
-
Møller Bil Jessheim:
Bruktbilsjef
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Alta
-
Harald A. Møller AS:
Serviceingeniør
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
Møller Bil Egersund:
Nybilselger
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Ayvens Norge AS:
Salgskonsulent
-
Dekkmesteren Holmlia:
Verkstedsmedarbeider
-
Dekkmesteren Holmlia:
Servicerådgiver/Kundemottaker
-
Bertel O. Steen Detalj AS:
Innkjøper Bruktbil
-
Møller Bil Oslo Vest:
Produksjonsleder
-
Bertel O. Steen Lørenskog AS :
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
Autoinnkjøp AS Trollåsen:
Kommersiell leder/Partnerkandidat
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
Ikke for massene
Aston Martin rasjonerer
Da Aston Martin viste utkastet til sin nye ‘lille’ sentralmotoriserte Vanquish for fire år siden, fikk alle inntrykk av at her hadde vi en 296 GTB – eller kanskje en F8 – konkurrent. Men nei, det blir enda mer eksklusivt.
Selvfølgelig er Ferrarier eksklusive nok. Men da Lawrence Stroll, Aston-sjef og -eier, feiret nye VM-poeng og podium i Monaco, var han så overveldet at han slapp nye detaljer til journalister rundt seg.
Den nye midtmotor-superbilen skal slett ikke inn i noe som kan se ut som – relativt sett – masseproduksjon. Tvert imot, han sa til Autocar at «volum ikke var viktig for Aston Martins nye midtmotorbil» men at de i stedet ville konsentrere seg om eksklusivitet og fortjeneste.
Ren Ferrari-oppskrift, med andre ord. Begrens produksjonen og øk ettertrakt-faktoren.
Da vi møtte Vanquish Vision Concept sammen med resten av innholdet i tidenes overflødighetshorn på Genève-utstillingen i 2019, var inntrykket at bilen skulle rett i strupen på datidens folkelige Ferrarier. At den ville være mer Carrera enn GT3 RS. Den skulle posisjoneres godt under Valhalla, var budskapet.
Dessuten var vi ikke helt sikre på i hvilken grad den ville bli elektrifisert.
Men her kan vi følge tre AM-topper. Ved introduksjonen i 2019 var en über-optimistisk Andy Palmer sjef, han hadde nettopp gått på børs og skulle bygge en ny Ferraritype-aksje-rakett.
Den neste, Tobias Moers tok oss litt ned på jorden, og lovte blant annet at midtmotor-Astoner skulle ikke bli elektriske.
– Biler med motoren foran, ja kanskje, og SUV-er, men Vanquish-programmet? Ikke! - var hans budskap.
Så overtok Yew Tree – Strolls konsortium – og nå har vi altså fått en ny orientering.
Når de nye modellene skal på luften er jeg usikker på. Det kan bli Valhalla først og så Vanquish (som kanskje får et annet navn) og da snakker vi nok om produksjon i 2024 og 2025, men med lansering på slutten av dette året.
Hvem ville trodd Aston Martin skulle kjempe om førsteplasser i Formel 1? Og hvem hadde ventet troverdige prognoser på 10.000 biler, omsetning på £ 2 mrd, og en EBITDA på rundt £ 500 mill. i 2024/2025?
Børsen har åpenbart troen nå. Ved inngangen til 2023 handlet aksjene rundt 1,54. En uke inn i juni lå de på 2,75.