-
Werksta Norge:
Kundemottaker / Takserer
-
Snap Drive:
Bilmekaniker / stedfortredende teamleder
-
Polestar:
Ettermarkedsleder | Norge
-
Solid Försäkring:
Selger Bilgaranti
-
Team Verksted AS:
Formann
-
Bilia X:
Regiondirektør XPENG i Bilia
-
Bertel O. Steen:
Commercial Incentive Manager
-
Bilia Norge:
Plassjef, Bilia Insignia Bergen
-
RSA Deler og Tilbehør:
Koordinator dekk og felg - RSA Deler og Tilbehør
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger – RSA BIL Arendal
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Elverum
-
Snap Drive:
Mekaniker
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent til Norges største B2B bilauksjon
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
RSA Bil Drammen:
Servicemarkedssjef - RSA Bil Drammen
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
Sebastien Ogier vant Rally Mexico
Regjerende verdensmester Sebastien Ogier vant Rally Mexico med solid margin. Andreas Mikkelsen sikret seg fjerdeplassen, men den største overraskelsen i helgen sto Sebastien Loeb for.
Ford-fører Ogier sikret seg grepet om seieren på lørdagens etapper da han avanserte fra femteplass til ledelse.
Nærmeste utfordrer lørdag kveld var Citroën-fører Kris Meeke, men briten hadde en avkjøring på søndagens første etappe og ble dermed passert av Hyundai-fører Danis Sordo i sammendraget.
Meeke klarte å sikre seg tredjeplassen og ble med det beste Citroën-fører i rallyet.
Men det var en annen Citroën-fører som sjokkerte en hel rallyverden i helgen. I sitt første grusløp på nesten fem år var nemlig Sebatien Loeb oppe i ledelsen før en punktering lørdag ettermiddag sendte han ned til femteplass.
Andreas Mikkelsen sikret seg fjerdeplass og viktige poeng, men har slitt med å føle seg hundre prosent komfortabel i sin Hyundai i Mexico.
– Jeg hadde nok håpet på noe bedre enn en fjerdeplass, for å være ærlig. Men når situasjonen ble som den ble, så kom jeg greit fra det, sier Andreas Mikkelsen.
– Det var 13 viktige poeng å ta med seg. Vi hadde håpet på flere poeng, men vi har slitt med å få skikkelig selvtillit i bilen. Bakenden på bilen har levd litt sitt eget liv, og da er det vanskelig å pushe slik man vil. Det er egentlig noe alle vi Hyundai-førere har slitt med, så vi må finne ut av hvorfor bilen har oppført seg slik, sier han.
– Vi kom i hvert fall gjennom løpet uten noen store problemer, selv om det har vært vanskeligere enn vi hadde forventet, konkluderer Andreas Mikkelsen, som i det minste kan glede seg over at han har vunnet fartsetapper i samtlige seks VM-runder han har kjørt for Hyundai. I Rally Mexico vant han en av de 22 fartsetappene.
I WRC2-klassen var Pontus Tidemand helt dominerende i sin Skoda Fabia R5. Han endte på syvendeplass totalt i rallyet, og det er meget sjeldent en WRC2-fører er så høyt på resultatlistene.
Den avsluttende Power Stage ble vunnet av Ott Tänak foran Sebastien Ogier, Jari-Matti Latvala og Thierry Neuville. Andreas Mikkelsen kjørte inn til femteplass og fikk dermed med seg ett viktig poeng.