-
Snap Drive:
Teamleder
-
DNB Finans AS:
Key account manager
-
Snap Drive:
Bilmekaniker
-
Nokian Dekk AS:
Regionsansvarlig/selger Midt-Norge
-
Snap Drive Kokstad:
Mekaniker
-
RSA:
Salgs- og forhandlerkoordinator - RSA
-
Norges Bilbransjeforbund (NBF):
Områdeleder Bransje- og medlemsservice
-
Viking Kontroll AS:
Teknisk kontrollør
-
Snap Drive:
Teamleder
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilselger - RSA BIL Fredrikstad
-
RSA Bil Forus:
Bilselger - RSA BIL Forus
-
Snap Drive Bergen Sentrum:
Mekaniker
-
Werksta Norge:
Billakkerer søkes til Werksta Åsane
-
Rodin & Co AS:
Servicetekniker verkstedutstyr Nordland
-
Rodin & Co AS:
Servicetekniker verkstedutstyr Østlandet
-
Rodin & Co AS:
Selger Møre og Romsdal
-
Rodin & Co AS:
Selger Innlandet
-
Rodin & Co AS:
Selger kundeservice
-
Werksta Norge:
Billakkerer søkes til Werksta Grorud
-
Werksta Norge:
Kundemottaker og Takserer for Werksta Grorud
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Haugesund
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Bodø
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Stavanger
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Tromsø
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
Suzuki skal øke
Suzuki har flere ekspansive planer for dette året. Salget i Europa skal opp igjen, det skal kanskje leveres biler til Nissan og motorsykkelsalget skal i været. Alle fabrikkene, også i Ungarn, skal bli mer effektive.
Suzuki-sjefen Osamu Suzuki sa at det var svært fristende å få til noe slikt, for dermed ville de komme gjennom 1 million-grensen i Japan, noe han ikke tror Suzuki kan klare på egen hånd. Derimot ser det ut som samlet Suzuki-produksjon dette året vil komme opp i 1,82 millioner enheter, opp fra 1,77 i fjor.
Det mest interessante er ikke produksjonsøkningen, men måten det skjer på. Effektiviteten økes merkbart overalt i Suzuki-verdenen. Et typisk eksmpel er Nr. 1 fabrikken i Kosai. Den stammer fra 1970, men bygges nå om og kommer på lufta igjen i 2003. Da skal kapasiteten bli på ca. 350.000 enheter. Nøyaktig det samme som i dag, men de skal settes sammen for 30% lavere kost. Det er virkelig fremskritt.
Også i Europa skal virksomheten bli mer effektiv. Salget i Europa, som sank i fjor, skal opp med 20.000 enheter igjen. Og de skal øke sin andel av den ungarske Suzuki-fabrikken, slik at de nå kommer opp i 97,3% av kapitalen.
For øvrig regner Suzuki med at salget av motorsykler verden over skal øke til 570.000 enheter i år, opp fra 516.000 i fjor.
Av Jon Winding-Sørensen - bilnorge.no