-
Sulland Elverum:
Daglig Leder
-
RSA:
Salgs- og markedskoordinator
-
Berg Auto AS:
Dele- og lagerleder / Delesjef
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Karihaugen
-
MyCar Stavanger:
Salgssjef
-
Team Verksted AS:
Plassjef Trondheim
-
RSA Bil Arendal:
Bruktbilansvarlig - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
Motor Forum AS, Oslo:
Bilselger
-
Møller Bil Outlet Stor-Oslo:
Juniorselger
-
Scania:
Verksmester/teknisk leder
-
DRIVE Mobility:
Teknisk salgsrådgiver
-
Møller Bil Outlet Stor-Oslo:
PDI (Pre-delivery inspector)
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Garanti og logistikk
-
Bertel O. Steen AS:
Salgssjef Mercedes-Benz Minibuss
-
Jensen & Scheele AS:
Plassjef, Jensen & Scheele
-
Jensen & Scheele Bil AS:
Bruktbilansvarlig, Jensen & Scheele
-
RSA Bil:
Plassjef - RSA Bil Tromsø
-
Toyota Asker og Bærum avdeling Rud:
Salgskonsulent nybil
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
RN Norge:
Sales Operations Coordinator
-
Werksta Norway AS:
Kundemottaker og Takserer
-
Werksta Norway AS:
Bilskadereparatører
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Salgssjef
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Selger proffmarked
-
Electric byMEDHUS AS:
Detailer / Bilklargjører
-
Autoringen AS:
Key Account Manager
Suzuki skal øke
Suzuki har flere ekspansive planer for dette året. Salget i Europa skal opp igjen, det skal kanskje leveres biler til Nissan og motorsykkelsalget skal i været. Alle fabrikkene, også i Ungarn, skal bli mer effektive.
Suzuki-sjefen Osamu Suzuki sa at det var svært fristende å få til noe slikt, for dermed ville de komme gjennom 1 million-grensen i Japan, noe han ikke tror Suzuki kan klare på egen hånd. Derimot ser det ut som samlet Suzuki-produksjon dette året vil komme opp i 1,82 millioner enheter, opp fra 1,77 i fjor.
Det mest interessante er ikke produksjonsøkningen, men måten det skjer på. Effektiviteten økes merkbart overalt i Suzuki-verdenen. Et typisk eksmpel er Nr. 1 fabrikken i Kosai. Den stammer fra 1970, men bygges nå om og kommer på lufta igjen i 2003. Da skal kapasiteten bli på ca. 350.000 enheter. Nøyaktig det samme som i dag, men de skal settes sammen for 30% lavere kost. Det er virkelig fremskritt.
Også i Europa skal virksomheten bli mer effektiv. Salget i Europa, som sank i fjor, skal opp med 20.000 enheter igjen. Og de skal øke sin andel av den ungarske Suzuki-fabrikken, slik at de nå kommer opp i 97,3% av kapitalen.
For øvrig regner Suzuki med at salget av motorsykler verden over skal øke til 570.000 enheter i år, opp fra 516.000 i fjor.
Av Jon Winding-Sørensen - bilnorge.no