-
Hedin Automotive:
Salgsleder MG
-
RSA Bil:
Plassjef - RSA Bil Tromsø
-
Toyota Asker og Bærum avdeling Rud:
Salgskonsulent nybil
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
RN Norge:
Sales Operations Coordinator
-
Werksta Norway AS:
Kundemottaker og Takserer
-
RSA Bil:
Bilmekaniker/tekniker - RSA Bil Arendal
-
Werksta Norway AS:
Bilskadereparatører
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Salgssjef
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Selger proffmarked
-
Gromstad Auto AS:
Operativ salgssjef Audi
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Selger Zeekr
-
Møller Bil Åsane:
Nybilselger Skoda
-
Electric byMEDHUS AS:
Detailer / Bilklargjører
-
RSA BIL Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Autoringen AS:
Key Account Manager
-
RSA BIL Drammen:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Drammen
-
Mobile AS:
Forhandlerutvikler servicemarked
-
Mobile AS:
Ambulerende kundemottager
-
RN Norge:
Warranty Specialist
-
RSA Bil Trondheim:
Bilselger - RSA Bil Trondheim
-
RSA Bil:
Mekaniker/tekniker - RSA BIL Trondheim
-
Motor Forum AS, Oslo:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Nybilselger – Privat og Næring
-
Bertel O. Steen Tønsberg:
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Orkdal:
Biloppretter/Lakkerer
-
Viking Kontroll AS:
Leder drift og utvikling
-
Alt i Alt AS:
Bilmekaniker / Stedfortreder for Teknisk leder
-
Alt i Alt AS:
Teknisk Leder
-
Sekkingstad Bil AS:
Faglært bilmekaniker
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Nybilkoordinator
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Servicerådgiver
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
RSA:
Forhandlerkonsulent - RSA Deler og Tilbehør
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
Nå kommer ID.Buzz GTX
Nå starter salget av ny Volkswagen ID. Buzz
I dag åpner salget av Volkswagens personbilutgave av ID. Buzz i GTX-versjon, som betyr mer effekt, raskere ladetid og ikke minst firehjulsdrift.
Prisen starter på 629.900 kroner. – Denne prisen kommer til å treffe markedet godt, og produktet er det ingen som kan matche sier Eirik Irgens Kristoffersen, direktør for Volkswagen Nyttekjøretøy i Harald A. Møller AS.
Volkswagen ID. Buzz har så langt blitt tatt godt imot i det norske markedet, og mer enn 2000 biler har blitt registrert av personbilutgaven.
Tidligere i år hadde ID. Buzz GTX verdenspremiere, og vår journalist var blant de første i verden til å få prøvekjøre bilen i Hannover i Tyskland. Den positive omtalen av bilen som fulgte har bidratt til at mange har gledet seg til salgsstart.
I dag åpnes det for bestilling av ID. Buzz GTX som er priset fra 629.900 kroner inkludert dagens avgifter, frakt og levering Oslo.
– Dette er en pris vi er stolte av, og som kommer til å treffe markedet godt. ID. Buzz GTX er et produkt ingen kan matche for øyeblikket. Bilens praktiske egenskaper, enestående sjarm, nå også kombinert med firehjulsdrift og mulighet for syv seter, gjør at interessen for bilen er stor, sier Eirik Irgens Kristoffersen.
1800 kg hengervekt
Volkswagen ID. Buzz GTX kommer i to utgaver – med standard og lang akselavstand. Begge kommer med 340 hestekrefter og 4MOTION firehjulsdrift. ID. Buzz GTX er utstyrt med mulighet for forvarming av høyvoltsbatteriet før hurtiglading, og begge varianter har estimert ladetid fra 10-80 prosent på rundt 26 minutter under optimale forhold.
Utgaven med standard akselavstand har et 79 kWt høyvoltsbatteri (84 kWt brutto), og en rekkevidde på inntil 420 kilometer (WLTP). Hurtiglading kan utføres med en fart på inntil 185 kW under optimale forhold. Denne versjonen har dessuten mulighet for fem eller seks seter og bagasjevolum på inntil 1121 liter, eller inntil 2123 liter med setene nedslått. Bilen kan trekke tilhenger med vekt på inntil 1800 kilo.
Fem, seks eller syv seter
Utgaven med lang akselavstand (250 mm lengre) kommer med et 86 kWt-batteri (91 kWt brutto), som gir en rekkevidde på inntil 471 kilometer (WLTP). Bilen kommer med mulighet for hurtiglading på inntil 200 kW under optimale forhold. Det er dessuten mulighet for fem, seks eller syv seter, og bagasjevolumet er på inntil 1340 liter eller inntil 2469 liter med setene nedslått. Denne utgaven kan trekke tilhenger på inntil 1600 kilo.
I begge disse utgavene har man mulighet til å justere setene på andre og tredje seterad i lengderetning.
– De første bilene er allerede i landet, og jeg vil derfor anbefale alle interesserte å ta kontakt med sin nærmeste Volkswagen-forhandler. Vi gleder oss til å se mange ID. Buzz GTX på norske veier fremover, og med den prisen vi går i markedet med ligger alt til rette for det, sier Kristoffersen.