-
Fagtekniker
Møller Bil Hvam
-
Mekaniker
Møller Bil Hvam
-
Bruktbilselger
Møller Bil AS
-
Servicetekniker med salgsteft
Flex1one AS
-
Driftsansvarlig
Atracco Agder
-
Selger
Renault Trucks
-
Bilkontrollør
NAF Senter Sandvika
-
Direktør
Bilimportørenes Landsforening
-
Biltester
NAF Senter Mosjøen
-
Bilkontrollør
NAF Senter Levanger
-
Billakkerer
Møller Bil Skadesenter Romerike
-
Dekkmontør/Hjulutruster
DekkCenteret Oslo AS
-
Delemedarbeider
Nellemann Machinery AS
-
Servicemarkedssjef
Nellemann Machinery AS
-
Tekniker Bentley
XPND Automotive AS
-
Bilselger
Berg Auto AS
-
Bilmekaniker
Motorpool Handel AS
-
Servicetekniker
Preqas AS
Hyundai i Lexus-land
Hyundai er i ferd med å utvikle en ny luksussedan som skal ta opp kampen med bl.a. Lexus. Her er de første bildene.
Ved å lansere konseptbilen Genesis på vårens bilutstilling i New York, ga Hyundai klare signaler om at de ønsker å konkurrere med annet enn småbiler og SUVer, og bevege seg opp i en høyere divisjon. Et vellykket merke med store sedaner er Lexus – primært i statene hvor slike biler er volumselgere.
Les mer om Genesis Concept her
Konseptbilen fra New York var fem meter lang og 190 cm bred, så i europeisk målestokk snakker vi voksne proporsjoner. For å tekkes amerikanske kunder var den utstyrt med kraftig 300-hetsres V8-maskin. Bilen skal utvikles og produseres ved Hyundai Motor America, men vil nok også få lettere maskineri som alternativ.
Testing, testing
Med serieproduksjon kun et år unna, er den bakhjulsdrevne bilen nå inne i en avgjørende testfase. På tross av kamuflasjen ser vi at prototypen er utstyrt med samme grill som Genesis Concept (bildet).
Genesis forventes å bli utstyrt med et system tilsvarende i-Drive, og den har modeller fra Lexus og Cadillac som benchmark. Vi vil nok se flere bilder av lettere kamuflerte biler frem mot amerikansk lansering høsten 2008.
Noe stort marked for store amerikanske eller koreanske sedaner i Europa finnes ikke. Til det har vi for mye bra hjemmelagd.
Sonata facelift
Også Hyundai Sonata får en midtlivs ansiktsløfting. Den får ny grill som binder den tettere til nye Genesis. I tillegg utstyres den med nye lykter og detaljer i front og hekk.
Nye Sonata kommer til Norge i løpet av november.