-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilskadereparatør
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Salgssjef Volvo Car Ryen
-
Kverneland Bil:
Innkjøper bruktbil
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Autoringen Oslo AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS, Oslo:
Teamleder Verksted
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Nybilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Harald A. Møller AS:
Prisanalytiker
-
Bilco Hønefoss AS:
Mekaniker
-
Hyundai Motor Norway:
Service Enigneer
-
DNB:
Rådgiver/Fagansvarlig - Autolease Norge Teknisk avdeling
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
DRIVE Mobility AS:
KAM / Salgansvarlig
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Gumpens Auto Grenland:
Daglig leder
-
Gumpens Auto Grenland:
Biloppretter
-
Team Verksted AS:
Karosseriavdelingen
-
Berg Auto AS:
Team leder / Garanti behandler og Bilmekaniker med fagbrev
-
Tryg:
Salgssjef
-
Tønsberg Autoservice AS:
Bilmekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
Chery blir DR i Italia
Nå er den minste Chery-modellene på vei ut på markedet i Europa.
Chery, en av de aller største kinesiske produsentene, har valgt en stillferdig inngang til Europa. I to år har de sendt halvfabrikata til Italia, der bilen settes sammen med delvis eget karosseri, og med en Fiat-motor som møter italienske utslippskrav. Fabrikken har en kapasitet på 12.000 biler/år.
Den er ikke ulik RAV4, den heter Chery Tiggo hjemme, og når den selges i Italia – gjennom en supermarkedbasert forhandlerkjede – heter den plutselig DR 5.
DR Motors er et selskap stiftet av Massimo di Risio – navnet hans er kjent både fra Ferrari Challenge og GT Italia – og han har ambisjoner om å liste Chery inn på en rekke markeder i Europa.
I Bologna i desember viste han den bitte lille DR1 (kall den gjerne Daewoo Matiz), som nå har gått gjennom såpass mange sertifiseringsprosedyrer, at man kan starte salget i Italia.
Etter det, sier di Risio, venter Spania, Tyskland og Frankrike. Så er det Skandinavia og deretter østover i Europa. DR sier at den – utstyr for utstyr – skal bli den billigste A-segmentbilen i Europa. Da snakker man om ca. 50.000 kroner.
Da DR debuterte i Genève i mars, var det faktisk fire modeller på gulvet. DR5, velkjent (skjønt velkjent, snaue 2000 salg i fjor) og DR 1. Så var det en typisk B-segmentbil som – ikke uventet – heter DR2, og en DR3 viste seg å være en to-liter med et mini-SUV utseende.
Men i tillegg hadde de en ganske bortgjemt stand som viste fire modeller i skala 1:4, laget av studenter ved Istituto Europeo di Design i Torino. Det er DR som har bedt skolen om studentenes ideer, og di Risio sier at de skal bygge en fullskala bil til neste års Genève, og at dette med tiden skal bli DRs superbil.
Vi får håpe eventyret varer så lenge at drømmen blir virkelig.