-
Tellnes Autosenter AS:
Tungbil- og lettbil Mekanikere
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Xpeng Motors (Norway) AS:
Regional Ettermarkedsleder
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Alfie Bilskade AS:
Biloppretter
-
Bilia Drammen:
Bilmekaniker, Volvo/ Xpeng Drammen
-
Bilia Norge:
Bilmekaniker, BMW Skøyen
-
Tryg:
Salgssjef Bilkanalen Enter og Tryg Forsikring
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
DNB Bank ASA:
Bruktbilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
DNB Bank ASA:
Sales Manager
-
RG Mobility AS:
Takstmann
-
RG Mobility AS:
Key account Manager
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Hovfaret 17B:
Ledige kontorplasser
Egotripen blir virkelig
Nå er den på hjul. De som har prøvd den rapporterer entusiastisk. I en BAC Mono blir du i hvert fall ikke irettesatt av kona.
Vi har fortalt om dette utrolige eventyret før. Brødrene Briggs (derav navnet, Briggs Automotive Company) som fikk med seg noen andre kompetente folk for å bygge verdens mest ego superbil.
LES: Egoistens drøm
Nå er enseteren deres på gata. Og noen engelske blader har allerede kjørt den. Til forholdsvis unison begeistring.
Aldeles utrolig
Autocar skriver for eksempel, etter en lang greie om balansen gjennom svingen og perfekt styring og genialt chassis at ”og måten du kan leke deg med hekken, ved inngangen til en sving, er det siste beviset på hvor god – nei hvor aldeles utrolig – denne bilen er på veien.”
Og de avslutter med; ”Akkurat nå er det ikke noe som er i nærheten av dette. Men det er noe som sier meg at det snart vil være det, så snart ryktet om denne begynner å sive ut”.
Men det går også frem at dette ikke er noen ren racerbil, der presisjon er det eneste som teller, den er åpenbart komfortabel og eter ujevnheter på veien. Bedre enn en Lotus Elise mesteparten av dagen – noe de kaller nesten utrolig.
Høy effekt + lav vekt
Spesifikasjonene er stort sett som den gang brødrene Briggs først fortalte oss om denne bilen, en 2,3-liters Cosworth-firer på 280 hk. 6-trinns F3-type Hewland kasse og en vekt på 540 kg.
Ytelsene også, selv om jeg ikke har sett noen tester med stoppeklokker ennå: 280 + km/t og under 3 sekunder til 100.
Akselavstanden er på 257 cm og lengden på det hele er rett under 4 meter. En 35-liters bensintank gjør det nok mulig å gå ut og strekke på lemmene ganske ofte.
Det eneste som egentlig har endret seg siden første gangs omtale er prisen. Nå er den på rett under 80.000 pund.
Men de 16 som skal bygges i år er allerede solgt, og brødrene er ganske trygge på å få solgt neste års rasjon på 50 også.
Samtidig forteller de at neste mål er å sette opp en racing-serie for merket. Det kan komme allerede neste år. Og deretter ser de på muligheten for en elektrisk variant. Og etter det?
Hva som helst kan skje.
BLI MED OMBORD - PÅ VIDEO