-
Autoinnkjøp AS Trollåsen:
Kommersiell leder/Partnerkandidat
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Møller Bil Minde:
Salgssjef Audi
-
Frydenbø Bil:
Servicemarkedssjef Volkswagen og Skoda
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Autoria Bil AS avd. Ski:
Bilselger
-
Møller Bil Oslo Vest:
Markedssjef
-
Hyre AS:
Head of Reparations
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA Bil Kristiansand
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Møller Bil Gran:
Daglig leder
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Brennes Auto AS:
Servicemarkedssjef
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Servicemarkedsleder
-
Werksta Norway AS:
Biloppretter og Billakkerer til Werksta i Bergen
-
Norsk Scania:
Instruktør Teknisk Opplæring
-
RSA Bil Oslo:
Produksjonsleder - RSA Bil Oslo
-
RSA:
Store Manager BYD - RSA Bil Oslo
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Hamar
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Høvik
-
Vestfold Autogass AS:
Bilmekaniker / Leder
-
Knoks Bildeler AS:
Mekaniker
-
Werksta Norge AS:
Verkstedleder for Werksta Fana
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
-
MyCar Stavanger:
Salgssjef
Opp av asken
Jaguar E-Type var for mange selve Drømmebilen på 60-tallet. Nå gjenoppstår den, i et meget eksklusivt opplag.
E-Type eksisterte fra 1961 til 1975, og i løpet av den perioden ble det bygget i overkant av 72.500 biler. Mange av disse eksisterer fortsatt og er yndede objekter blant klassiske sportsbilentusiaster.
I 1963 ble det bygget en eksklusiv serie av bilen med det lange panseret. Oppdraget var å konstruere en bil som var spesielt egnet for motorsport. Spesialutgaven fikk betegnelsen “Special GT E-Type” og planen var å bygge 18 eksemplarer.
Av en eller annen grunn ble det kun bygget 12, og disse ble kjørt av kjente størrelser som Graham Hill, Jackie Stewart, Roy Salvadori og Briggs Cunningham. 11 av bilene skal fortsatt eksistere og dukker stadig opp når klassiske racerbiler samles til dyst.
Nå skal de seks siste bilene som aldri dukket opp bygges, og utstyres med de ubrukte produksjonsnumrene.
Bilene skal håndbygges hos Jaguar etter de opprinnelige spesifikasjonene, som blant annet innebærer en 3,8-liters rekkesekser med i overkant av 300 hestekrefter. Bilene hadde en toppfart på svimlende 274 km/t.
Lettvekt-utgaven var rundt 114 kg lettere enn en standard E-Type takket være bruk av aluminium i karosseri og motorblokk, et ribbet interiør, bortfall av krom og en rekke andre vektbesparende tiltak, som manuelle sideruter.
Jaguar forventer stor etterspørsel etter de eksklusive bilene og sier at Jaguar-samlere, spesielt de med interesse for historisk racing, vil bli prioritert når bilene skal fordeles.
Da E-Type debuterte i 1961 hadde den en listepris i England, inkludert de spesielle spilefelgene, på £2.256,15. I dag tilsvarer det 38.000 pund, men du må nok være forberedt på å betale mange ganger det beløpet for å sikre deg et av de seks eksklusive eksemplarene.
LES OGSÅ: Zagato-drømmen lever