-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilmekaniker/PPK-kontrollør
-
Motorpool Handel AS:
Regnskaps- og økonomimedarbeider
-
Møller Bil Oslo Vest:
Produksjonsleder
-
DNB Finans AS:
Logistikkmedarbeider i Autolease Norge
-
Møller Bil Larvik:
Produksjonsleder
-
Møller Bil Hvam:
Nybilselger Volkswagen personbil
-
Norsk Scania:
Selger Scania Bruktbil
-
Norsk Scania:
Lastebil Utleiekonsulent
-
Møller Bil Ensjø:
Deleselger
-
Toyota Haugesund AS:
Ettermarkedsleder
-
Møller Bil Minde:
Mekaniker/Tekniker
-
Autoria bil AS Avd Kolbotn:
Markedssjef
-
Møller Bil Hvam:
Produksjonsleder nyttekjøretøyverksted
-
BMW Group Norge:
BMW Technical Support Expert
-
RSA Bil Drammen:
Bilpleier - RSA Bil Drammen
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
BilXtra Skøyen:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
RSA BIL Arendal:
Bilpleier - RSA BIL Arendal
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
MECA Bilverksted, Sandnes:
Bilmekaniker
-
MECA Bilverksted, Bryne:
Bilmekaniker
-
Toyota Haugesund AS:
Bilmekaniker, fagtekniker og hjelpearbeider
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
McLarens nye wing-car
Stadig flere superbiler kommer i über-super-versjon, beregnet for bane. Enten track-days eller konkurranse. McLaren er den siste som venter på å få vise seg frem.
Det er noe som er litt spennende med den ellers komplett innholdsløse pressemeldingen fra McLaren der det fortelles at P1 skal bli enda heftigere.
Det står at produksjonen av den nye vil starte så snart den siste av de 375 «vanlige» P1 ruller ut fra fabrikken i Woking. «Nøyaktig to tiår etter den berømte le Mans seieren med den legendariske McLaren F1 GTR.»
Kan det – vi kan jo alltids håpe – bety at de har tenkt å gjøre en tilsvarende operasjon? Det hadde vært vanvittig morsomt, den gang var det også noe som egentlig var en ren gatebil, bare forsiktig modifisert, som vant.
«Vi kunne egentlig ha kjørt den på veien både til og fra Le Mans» sa Gordon Murray etter at bilene hans tok første, tredje, fjerde, femte og trettende plass i 24 timers løpet. Den dag i dag regner han dette som «sin» største seier – og den mannen har bygget en og annen pokalvinnende racerbil.
Men akkurat den, at man kommer kjørende hjemmefra, skrur av skiltene og teiper opp lykteglassene og vinner, er det vel dessverre slutt på. Selv om det er jo slike biler løpet egentlig ble arrangert for.
Men da Porsche 917 overtok etter Ford GT40 i 1970, begynte det å bli slutt på at gatebiler kunne dra av gårde med den gjeveste premien, selv om feltet ellers er fullt av biler godkjent for landeveien.
Det eneste vi egentlig vet om den kommende P1 GTR er det vi ser av skissen av dette de kaller Design Concept, og som skal vises for spesielt interesserte i speiderteltet (eller hva det er) de har slått opp på Pebble Beach i midten av august.
Masse vinger og kjempe-diffusor bak sammen med et par eksosrør som ser ut som de ikke først og fremst er dimensjonert for lavt CO2-utslipp.