-
Electric byMEDHUS AS:
Detailer / Bilklargjører
-
RSA BIL Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Autoringen AS:
Key Account Manager
-
RSA BIL Drammen:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Drammen
-
Sulland Bil Drammen:
Daglig Leder
-
Mobile AS:
Forhandlerutvikler servicemarked
-
Mobile AS:
Ambulerende kundemottager
-
RN Norge:
Warranty Specialist
-
RSA Bil Trondheim:
Bilselger - RSA Bil Trondheim
-
RSA Bil:
Mekaniker/tekniker - RSA BIL Trondheim
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
RSA BIL Kristiansand:
Servicerådgiver - RSA BIL Kristiansand
-
Motor Forum AS, Oslo:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo, Ryen Bruktbil:
Selger
-
RøhneSelmer AS:
Nybilselger – Privat og Næring
-
Bertel O. Steen Tønsberg:
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Orkdal:
Biloppretter/Lakkerer
-
Viking Kontroll AS:
Leder drift og utvikling
-
Alt i Alt AS:
Bilmekaniker / Stedfortreder for Teknisk leder
-
Alt i Alt AS:
Teknisk Leder
-
Sekkingstad Bil AS:
Faglært bilmekaniker
-
RSA Bil Romerike:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Romerike
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
Subaru Norge AS:
Teknisk Trener & Teknisk Support
-
RøhneSelmer AS:
Nybilkoordinator
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Servicerådgiver
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil Oslo:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Oslo
-
Norwegian Mobility Group AS:
Leder for serviceskolen
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
RSA:
Forhandlerkonsulent - RSA Deler og Tilbehør
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
Ny Cross Country
Volvo benytter bilutstillingen i Los Angeles til å lansere en ny modell. Den kan bli svært aktuell i Volvo-landet Norge.
Det er stasjonsvognen V60 som nå lanseres i Cross Country-drakt. Volvo lover sportslige kjøreegenskaper som i V60, kombinert med økt fremkommelighet. Det bør bli en attraktiv kombinasjon for mange nordmenn.
-I Norge har V40 Cross Country fått meget god mottakelse – 4 av 10 solgte biler er en Cross Country. Vi er sikre på at Volvo V60 Cross Country vil få samme gode respons når den kommer til Norge sommeren 2015, sier Rune Gutteberg Hansen, PR- og informasjonsdirektør i Volvo Car Norway.
-Kall gjerne varianten V60 Cross Country for en V60 med «teknisk bekledning og solid fottøy», lik det mange nordmenn utstyrer seg med for gode opplevelser på fritiden, sier Gutteberg Hansen.
Kjent oppskrift
Volvo var tidlig ute med sine Cross Country-varianter på V70. Allerede i 1997 ble første modell lansert, så Volvo kan skryte av å være første premium-merke med et slikt konsept.
Eneste konkurrent den gangen var Subaru Legacy Outback, men snart fulgte også Audi med sin Allroad. I dag har alle VW-konsernets modeller med økt bakkeklaring og off-road-styling.
-Med en bakkeklaring som er hele 65 millimeter høyere enn for Volvo V60, sørger den robuste konstruksjonen til Cross Country for glimrende kontroll både på og utenfor asfalten, kombinert med en forbedret og sporty kjøreopplevelse takket være avansert teknologi, sier Lex Kerssemakers, leder for produktstrategi hos Volvo.
Høyprofil
V60 Cross Country har spesialfelger og høyprofil dekk som sørger for økt komfort og redusert støy. I tillegg gir dekkene ekstra beskyttelse mot skarpe fortauskanter og dårlig vei – det burde passe perfekt for norske hytteveier samt snødekte bygater.
Bilen har klassiske CC-detaljer som skliplater foran og bak, sideskjørt og skjermutbyggere. Interiøret kan leveres i sort skinn med brune sømmer.
Første markeder ut er USA og Canada hvor bilen skal selges med femsylindret bensinmotor på 250 hk i kombinasjon med firehjulsdrift og automatgir.
2- eller 4-hjulsdrift
I Europa er det nye firesylindrede Drive-E bensin- og dieselmotorer som gjelder for utgaver med forhjulsdrift. Biler med firehjulsdrift får en femsylindret D4-motor under panseret for å gi tilstrekkelig med krefter.
-Prisene på V60 Cross Country i Norge er ikke klare, men kommer nærmere lanseringen som finner sted i juni 2015, sier Rune Gutteberg Hansen, PR- og informasjonsdirektør i Volvo Car Norway.
V60 er Volvos fjerde mest solgte bil i Norge, og med en Cross Country-versjon på programmet kan den trolig utfordre storebror XC60 som ligger på plassen foran. Det er V40 og V70 som er Volvos bestselgere.