-
RSA Deler og Tilbehør:
Koordinator dekk og felg - RSA Deler og Tilbehør
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger – RSA BIL Arendal
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Elverum
-
Snap Drive:
Mekaniker
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent til Norges største B2B bilauksjon
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Drammen:
Servicemarkedssjef - RSA Bil Drammen
-
Bertel O. Steen Lørenskog:
Key Account Manager Næringsalg
-
Snap Drive:
Teamleder
-
Snap Drive:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Kokstad:
Mekaniker
-
Viking Kontroll AS:
Teknisk kontrollør
-
Snap Drive:
Teamleder
-
Snap Drive Bergen Sentrum:
Mekaniker
-
Werksta Norge:
Billakkerer søkes til Werksta Åsane
-
Rodin & Co AS:
Servicetekniker verkstedutstyr Nordland
-
Rodin & Co AS:
Servicetekniker verkstedutstyr Østlandet
-
Rodin & Co AS:
Selger Møre og Romsdal
-
Rodin & Co AS:
Selger Innlandet
-
Rodin & Co AS:
Selger kundeservice
-
Werksta Norge:
Billakkerer søkes til Werksta Grorud
-
Werksta Norge:
Kundemottaker og Takserer for Werksta Grorud
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
To norske slo de norske
Laget fra NTNU ble nummer to i sin klasse i årets Shell Eco Marathon. Vinneren ble et fransk lag med to nordmenn om bord.
– Får vi den ned i 90 kg, skal vi vinne, sa Sivert Hatletveit til meg tidligere i år. Han leder NTNU-gjengen som bygget årets DNV GL Fuel Fighter, den norske deltakeren i Shell Eco Maraton – løpet der du helst bør produsere energi mens du kjører bortover, for å vinne.
Et problem var imidlertid åpenbart. Banen, som ligger i Olympiaparken i London, var i år kortet ned fra 1,6 km til bare 970 meter.Bedre og bedre kan han trygt påstå. Lagene hadde til sammen fire forsøk, og DNV GL Fuel Fighter fikk stadig bedre resultater for hvert forsøk. Ikke at de kan sammenlignes, men for å gi deg en idé: en Nissan Leaf gjør ca. 15 km på 1 kWh.– Bilen veide like mye som føreren, med utstyr, avslørte han og kunne fortelle at vektnålen stoppet på 67 kg. Det er med andre ord en del ekstra kilo som skal fjernes før neste års konkurranse.Han forteller videre at i tillegg til å videreutvikle den elektriske konseptbilen, skal teamet også starte på et prosjekt for å utvikle en autonom bil. Det er ikke lett å gjøre noe originalt innenfor regelverkets trange rammer, men det så virkelig ut som om 2019-bilen også vil bli kandidat til designprisen.Følg med på facebook-siden deres for å se hva som skjer videre