-
Møller Bil Oslo Vest:
Produksjonsleder
-
Bertel O. Steen Lørenskog AS :
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
Autoinnkjøp AS Trollåsen:
Kommersiell leder/Partnerkandidat
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Møller Bil Minde:
Salgssjef Audi
-
Frydenbø Bil:
Servicemarkedssjef Volkswagen og Skoda
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Autoria Bil AS avd. Ski:
Bilselger
-
Møller Bil Oslo Vest:
Markedssjef
-
Hyre AS:
Head of Reparations
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA Bil Kristiansand
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Brennes Auto AS:
Servicemarkedssjef
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Werksta Norway AS:
Biloppretter og Billakkerer til Werksta i Bergen
-
Norsk Scania:
Instruktør Teknisk Opplæring
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Hamar
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Høvik
-
Vestfold Autogass AS:
Bilmekaniker / Leder
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
Elektrisk fristelse fra Alpine
Frankrike Grand Prix kjøres i helgen, og Alpine benytter anledningen til å presentere sin første elbil på hjemmebane.
Alpine har uttalte ambisjoner om å bli en ren elbilprodusent, men modellen de viser på Paul Ricard i helgen er bare en teaser for å sjekke ut interessen hos publikum på den franske Formel 1-banen.
Den åpne sportsbilen med betegnelse A110 E-ternité er basert på deres tøffe coupé A110 – den eneste modellene på alpine-programmet så langt. Men mye nytt er på trappene i årene fremover.
I tillegg til å gi et hint om fremtiden er konseptet også en markering av Alpines sekstiårsdag.
Batteripakken er hentet fra Renault Megane E-Tech, men den er pakket om for å få plass i A110s eksisterende chassis.
Batteripakken veier hele 392 kg, men Alpine sier de gjennom avansert ingeniørkunst har klart å gjøre selve bilen lettere enn en vanlig A110 (som veier ca. 1100 kg) slik at vekt-handicappet er redusert til 258 kg. Målet er et tillegg på 200 kg, så de har fortsatt en vei å gå.
Batteriet med kapasitet på 60 kWt skal holde til en rekkevidde på 420 kilometer, men da får du neppe utnyttet særlig mye av bilens lekne egenskaper.
Motoren er også den samme som i Megane E-Tech og yter 242 hestekrefter med maks dreiemoment på 300 newtonmeter. Sammen med girkasseprodusenten har de utviklet en egen totrinns DSG-kasse som utnytter kreftene maksimalt.
Null til hundre på 4,5 sekunder er nesten på nivå med coupéen med bensinmotor, men en toppfart på 260-280 km/t er ganske unikt i elbilverdenen.
Den mest iøynefallende forskjellen fra en ordinær 110A er det åpne taket. Løsningen inneholder bærende elementer i karbonfiber og er ifølge Alpine «svar» på etterspørselen etter en åpen A110.
Alpine har bygget to eksemplarer av A110 E-ternité men har ingen uttalte produksjonsplaner. Men om nok potensielle kunder melder sin interesse er det jo ikke umulig at de velger å bygge noen eksklusive eksemplarer som «ventepølser».
Alpine har et felles prosjekt med Lotus der de utvikler en ny elektrisk sportsbil for lansering i 2025. De har også en hel serie elbiler i ulike formater under utvikling – noe du får smakebiter av i form av renderinger fra vår illustratør Jean-Francois Hubert i SB-Medien: