Anders Grøndal og Markus Foss i samme team i Rally Trøndelag

Lørdag 18. juni arrangeres den første NM runden på grus med RALLY TRØNDERLAG. Løpet starter på Torget i Trondheim sentrum. Her er også basen i løpet med service og det hele. KNA Midt Norge har laget en kjempefin ramme rundt løpet.

Publisert Sist oppdatert

Første bil starter kl 9.00 med VM kjøreren Henning Solberg bak rattet. Etter 322 km derav 85.5 km fartsprøver fordelt på 9 fartsetapper kommer første bil til mål kl 18.35.

Bilbutikken Subaru Jr Rallyteam stiller denne gang med 2 Subaru Impreza WRX STi. Foruten teamets faste fører Anders Grøndal,NMK Drammen og co driver Trond Inge Østbye, NMK Elverum starter også stortalentet Markus Foss og co driver Christian Foss Knudsen begge NAF Asker & Bærum i teamets andre bil.

Mekanikerene i teamet med Bjørn Tore Hansen i spissen har gjort en kjempejobb med å få bilen til Markus klar da det ble tatt både motorbytte, turbobytte og alt ellers for å få bilen 100%. Først kl halv to i natt var bilen klar! Markus skal teste i dag.

Anders og Trond Inge fikk en fin gjennomkjøring sist helg på Aurskog hvor de vant gr N tross avkjøring på siste ss hvor de fleste var av. Nå blir det en omstilling da gutta igjen skal kjøre på egne noter.

I fjor ble Rally Trønderlag en nedtur for Anders og Trond Inge med punktering på ss 1 og avkjøring på ss 2. Følgelig er det to revansjesugne karer som håper på en pallplass i Rally Trønderlag. Duoen ligge på 4 plass i NM etter 3. plass i Mountain Rally og 2.plass i Rally Finnskog. Men brutt Rally Hadeland fjernet gutta fra pallplass sammenlagt i NM etter vintersesongen. Derfor er det nå viktig å kommet til mål i Rally Trønderlag for å få poeng både i NM og ikke minst i Subaru Rallycup hvor de ligger på 3.plass.

Markus Foss (bildet) er et av de store unge talentene i norsk rally. Han har vunnet klassen i det engelske mesterskapet, vunnet Castrol Jr Talent og fått Greta Molander ærespris. Markus har kjørte mest forhjulstrekk bl a VM bilen Suzuki Ignis. Men han har bare ett løp i Subaru Impreza WRX i gr N. Det var i Rally Finnskog ifjor hvor han hang bra med før han la bilen på taket. Det skal bli spennende å se hva Markus og Christian får til når de nå sitter i en vinnerbil.

Powered by Labrador CMS