-
If Forsikring (If Skadeforsikring):
Salgs- og markedssjef
-
AutoFrakt AS:
Daglig leder til AutoFrakt AS
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Jaren
-
Møller Bil Trondheim:
Audi Nybilselger
-
Norsk Scania:
Fleet Manager Demo
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Gulskogen
-
Norsk Scania:
Fleet Sales Manager
-
Norsk Scania:
Area Sales Manager
-
Team Verksted AS:
Mekaniker og lærling
-
Volkswagen Møller Bilfinans AS:
Regionsjef
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Hadeland
-
Møller Bil Trondheim:
Servicesjef
-
AutoIn Bilskade AS:
Takstmann - Bærum
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter / Bilskadereparatør Oslo
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter/Teknisk leder – Alnabru
-
Werksta Norge AS:
Biloppretter/ Mekaniker for Werksta Nesbyen
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Møller Bil Tønsberg:
Servicemarkedssjef
-
Porsche Center Gardermoen:
Selger
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Romerike
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Grorud
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Alta
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Dekkmesteren Holmlia:
Verkstedsmedarbeider
-
Dekkmesteren Holmlia:
Servicerådgiver/Kundemottaker
-
Bertel O. Steen Detalj AS:
Innkjøper Bruktbil
-
Bertel O. Steen Lørenskog AS :
Mekaniker/Tekniker
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
Historisk Racing på Rudskogen
Kommende helg (27. og 28. august) kjøres det baneracing på Rudskogen Motorsenter ved Rakkestad. Totalt er det påmeldt 105 biler, av disse er det hele 22 historiske løpsbiler som stiller til start.
10 x svensk mester Erik Berger (80) kommer 3. september til Rudskogen med sin Ford Escort BDA
10 x svensk mester Erik Berger (80) kommer 3. september til Rudskogen med sin Ford Escort BDA
Historisk Racing ble introdusert i Norge for noen år siden, i starten kun for eldre GT og sportsvogner. I 2004 ble det i tillegg åpnet for bruk av trimmede standardbiler. Det innbys til to årsklasser, en for biler frem til og med 1965 samt en for biler frem til og med 1971.
På Rudskogen kommende helg er Historisk Racing den største klassen. Åtte GT biler er påmeldt med bl.a. Lotus Elan, Morgan +8 og Ford Shelby GT 350. I startlisten for standardbiler deltar det hele 14 biler med bl.a. modeller som Chevrolet Camaro, BMW 2002 Tii, Hillman Imp, Mini Cooper S og Lotus Cortina.
- Antall startende historiske biler har aldri vært større, dette blir en unik mulighet til å oppleve et bredt utvalg av historiske løpsbiler, sier Holm Jacob Matheson, en av initiativtagerene til Historisk Racing i Norge. Det kjøres race både lørdag og søndag.
Mer i vente
Om ikke dette skulle være nok, arrangeres det Classic & Sports Car Meeting på Rudskogen lørdag 3. september. Her blir det ny anledning til å se Historisk Racing, denne gangen også med svenske førere. Av disse finner vi 80 år gamle Erik Berger, 10 ganger svensk mester på bane. Han kommer sammen med sin sønn Anders med hver sin illsint Escort BDA.
Her ventes en tøff fight mellom Erik Berger og Thomas Nielsen i sin USA importerte historiske Camaro. Sist de møtte hverandre var under Velodromloppet på Karlskoga i juni, den gangen ble rutinerte Thomas Nielsen slått av mester Erik! I tillegg til Historisk Racing kjøres det også en runde i Porsche-cup og Roadsport. En mønstring av alle typer sportsvogner og mulighet til å prøve privatbilen på banen, blir det også tid til denne dagen.
Sett av de neste to helgene for en historisk opplevelse på Rudskogen Motorsenter i Rakkestad. Du kan lese mer om Historisk Racing, Holm Jacob Matheson og hans løpsbil, en Ford Escort BDA i september-utgaven av Bil.