-
If Forsikring (If Skadeforsikring):
Salgs- og markedssjef
-
AutoFrakt AS:
Daglig leder til AutoFrakt AS
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Jaren
-
Møller Bil Trondheim:
Audi Nybilselger
-
Norsk Scania:
Fleet Manager Demo
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Gulskogen
-
Norsk Scania:
Fleet Sales Manager
-
Norsk Scania:
Area Sales Manager
-
Team Verksted AS:
Mekaniker og lærling
-
Volkswagen Møller Bilfinans AS:
Regionsjef
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Hadeland
-
Møller Bil Trondheim:
Servicesjef
-
AutoIn Bilskade AS:
Takstmann - Bærum
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter / Bilskadereparatør Oslo
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter/Teknisk leder – Alnabru
-
Werksta Norge AS:
Biloppretter/ Mekaniker for Werksta Nesbyen
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Møller Bil Tønsberg:
Servicemarkedssjef
-
Porsche Center Gardermoen:
Selger
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Romerike
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Grorud
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Alta
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Dekkmesteren Holmlia:
Verkstedsmedarbeider
-
Dekkmesteren Holmlia:
Servicerådgiver/Kundemottaker
-
Bertel O. Steen Detalj AS:
Innkjøper Bruktbil
-
Bertel O. Steen Lørenskog AS :
Mekaniker/Tekniker
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
En virkelig bil-by
I dag er det nøyaktig 50 år siden Fiat 500 ble lansert. Og litt før midnatt skal Fiat 500 lanseres. Gjett om Fiat-byen Torino feirer.
Den gamle Fiat 500 er vel en av de bilene som vil leve evig når folk langt frem i historien ser tilbake på bilalderen. Fordi den ble et stil-, også et livsstil-, ikon. Fordi den satte Italia på hjul med langt over 3 millioner eksemplarer produsert. Og fordi den er et av disse produktene som nesten alle får et forhold til.
Den er liten, søt, snill, det finnes ikke tegn til aggro, og den virker hengiven som en dum hund. Gudene vet hvor mange av den gamle typen som Fiat har funnet og satt rundt omkring i Torino i dag. Det må være 100 av dem. På flåter ute i Po. På de store plassene. Parkert i utstillingsvinduer og i parker der de illuderer piknik.
Og dette er bare noen av kulissene. Kan du tenke deg en by, en stor by, med brede, stilige gater, enorme kvadraturer, arkader og plasser som i stil ligger fullt på høyde med det beste Paris kan by på, pyntet til Bil? For det er det Torino er nå.
Gjestebud
Fiat har fløyet inn 7000 gjester fra 64 forskjellige nasjoner som skal overvære et kjempeshow på Pos bredder i kveld, og overvære en stor presentasjon i morgen. Noen av oss skal til og med få kjøre de første kilometerne med bilen – men det er ikke det viktige. Den delen får komme senere. Og hvem kan forresten huske en Fiat som ikke kjører bra?
3750 forhandlere, 1000 journalister, 100 finansanalytikere (som sørger for at Fiats kreditt-rating stadig blir bedre), 200 leverandører, 500 fabrikkarbeidere og 1000 myndighetspersoner skal bivåne det store arrangementet i kveld.
Alle er med
I tillegg er halve byen sperret av og enorme storskjermer er satt opp slik at hele byens befolkning skal kunne se og høre hva som skjer. Butikker og museer er oppe til over midnatt, og selv noen av oss som skal stille på pressekonferanse i morgen tidlig klokken ni, vil nok få et problem eller tre med køyinga.
Også dere der hjemme kan følge med på stor-showet, selv om dere ikke klarer å ta inn Italias Canale 5 som sender hele greia. På favoritt-siden, www.fiat500.com – som vel har gjennomført den mest geniale førlanseringen noensinne, i et helt år faktisk – vil også det hele overføres i streaming.
Regn med en ny hilsen fra Torino i natt, når fyrverkeriet virkelig har dratt i gang, og i morgen skal du få vite litt mer om bilen etter at vi har kjørt den. Etter sommeren vil du selvfølgelig kunne lese mer om hele dette eventyret i BIL.