-
Toyota Haugesund AS:
Bilmekaniker, fagtekniker og hjelpearbeider
-
Sulland Auto Harstad:
Servicemarkedsleder
-
Fremtind:
Avdelingsleder Takst Motor
-
If Forsikring (If Skadeforsikring):
Salgs- og markedssjef
-
AutoFrakt AS:
Daglig leder til AutoFrakt AS
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Jaren
-
Møller Bil Trondheim:
Audi Nybilselger
-
Norsk Scania:
Fleet Manager Demo
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Gulskogen
-
Norsk Scania:
Fleet Sales Manager
-
Norsk Scania:
Area Sales Manager
-
Team Verksted AS:
Mekaniker og lærling
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Hadeland
-
AutoIn Bilskade AS:
Takstmann - Bærum
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter / Bilskadereparatør Oslo
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter/Teknisk leder – Alnabru
-
Werksta Norge AS:
Biloppretter/ Mekaniker for Werksta Nesbyen
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Porsche Center Gardermoen:
Selger
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Romerike
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Grorud
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Alta
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Dekkmesteren Holmlia:
Verkstedsmedarbeider
-
Dekkmesteren Holmlia:
Servicerådgiver/Kundemottaker
-
Bertel O. Steen Detalj AS:
Innkjøper Bruktbil
-
Bertel O. Steen Lørenskog AS :
Mekaniker/Tekniker
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
BilXtra Skøyen AS, avd. Moss:
Teknisk leder
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
Bil med kunstner-øyne
Jeg har veldig sans for kunstnere som bruker bil som tema. Spesielt når uttrykkene blir litt overraskende. Møt Benedict Radcliffe.
Hver eneste Retrombile og hver eneste Essen Classic er full av kunstnere som bruker bil som tema. Altfor mange er sånne som jeg skynder meg forbi.
Sånne som har funnet et obskurt foto fra Portugals Grand Prix i Oporto 1960, og som har brukt enorm tid på å researche seg frem til akkurat den riktige fargen på hjelmen til Stirling Moss der han satt oppi Lotusen sin – som allikevel ble diskvalifisert, og som så trykker opp bildet sitt i 20 pretensiøse kopier, alle signert.
Nei takk!
Bilkunstnernes anorakker kaller jeg dem – de som skal ha alt plakat-korrekt og ikke klarer å legge til en eneste egen kulør.
Benedict Radcliffe er slett ikke slik. Han er vel kanskje mer designer enn «kunstner» - hva nå det måtte være.
Han deltok på en utstilling på Victoria og Albert Museum sammen med størrelser som Ron Arad og Thomas Heatherwick. Han var en av de sentrale kreftene bak Hondas «Dream Factory» i 2012 – og ble kalt en av arrangementets «kultur-ingeniører».
Han er utdannet i Glasgow, og det første han gjorde, var en ståltråd-versjon av en Subaru Impreza i full skala.
Den vakte sånn oppmerksomhet at han ble lasset ned i oppdrag fra institusjoner som Paul Smith, Comme de Garcons og Puma.
Etter det har han hatt en fot i luksus og mote, og en fot i egen kreativitet.
Han har laget London drosjer og Honda Gold Wing som ståltråd-skulptur, han har bygget underlige sykler og motorsykler og til og med laget en spesial sigøyner-aktig vogn for Red Bull.
Han har sveiset sammen to halve VW Golf til det han kaller Dalson Jazz Car, og hans Fluoro Bikes skal jeg si syns i gatebildet.
Det mest positive ved det hele er at det virker som han har det innmari moro og at det også virker som om han aldri slipper opp for ideer.