Fantasipris på bensin

Shell åpner ny bensinstasjon i Kristiansand S til helgen. Er du blant de heldige, kan du få bensin til 1,04 kroner literen der.

Publisert Sist oppdatert

Kristiansandere kjenner godt til Shell-stasjonen i Elvegata. Den har nemlig ligget der i 50 år.

Nå erstattes sentrum-stasjonen av en topp moderne stasjon i Vige, like ved Varoddbrua som er innfallsport til Kristiansand østfra.

For å markere at stasjonen i Elvegata er 50 år, tilbyr Shell samme pris på bensin som de gjorde i 1961 – 1 krone og 4 øre per liter.

Men du skal nok være både tålmodig og kjapp på avtrekkeren for å klare å fylle til denne fantasiprisen – tilbudet varer nemlig bare i perioden fra kl. 13 til 14 på onsdag 4. mai.

- Vi antar det vil dannes en del kø i området og ber de som ønsker å fylle tanken til historisk pris, om å følge anvisninger fra våre vakter, sier Shell i en pressemelding, og fortsetter:

- Klokka 12.00 vil det blir offisiell åpning av stasjonen, og alle våre nye og gamle kunder er velkommen. Det vil da bli mange gode åpningstilbud og overraskelser.

Denne stasjonen er også den første av Shells ”Framtidsstasjoner”, som vi etter hvert vil se mange flere av.

Den er utstyrt med LED belysning, som både gir bedre lys og en besparelse på 9000 kWt, noe som tilsvarer halvparten av dagens strømforbruk for belysning.

Vaskehallen er utstyrt med strømbesparende tiltak som skal hindre varmetap på vinterstid. Dette kan under en normal vinter med varierende temperaturer gi rundt 5000 kWt i spart energiforbruk.

Powered by Labrador CMS