-
Sulland Lier:
Servicemarkedsleder
-
Viking Kontroll AS:
Teknisk kontrollør
-
Hydrovolt:
Key Account Manager
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
DNB Finans AS:
Rådgiver
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Haugesund
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Bodø
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Stavanger
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Tromsø
-
Bertel O. Steen Lillehammer:
Servicesjef
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Kalbakken
-
Snap Drive:
Mekaniker
-
BilXtra:
Daglig leder
-
Snap Drive:
Teamleder
-
Snap Drive:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Norway AS:
Product Follow Up Specialist
-
RSA:
Innkjøper - RSA Deler og tilbehør
-
Nellemann Machinery AS:
Verksmester/Driftssjef
-
Bilia Norge AS:
Business Controller, Region JLR & Outlet
-
Team Verksted AS:
Varebil og lastebil mekaniker
-
Hagen Bil AS:
Delemedarbeider
-
BEMA AS:
Ordre og kundeservicemedarbeider / lagermedarbeider
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
Navistar-oppkjøp – eller ei?
Det er utrolig hva man kan tjene på en liten avisnotis. Et amerikansk newsletter skrev mandag at Paccar, stor lastebilfabrikk, hadde gitt bud på Navistar – ikke fullt så stor lastebilfabrikk. Dermed steg aksjekursen med godt over 26 prosent!
Historien i seg selv var ikke usannsynlig. Navistar er en av de få uavhengige lastebilfabrikkene i USA som fremdeles er forholdsvis uavhengig. Med nedgangen i det amerikanske lastebilmarkedet er det ikke lett å være liten. Det er for så vidt ikke lett å være stor heller, selv ikke for en fabrikk som Paccar, som også eier lastebil-operasjoner i Europa (bl.a. DAF) og som ikke har vist noen nedgang i inntjeningen de siste seks årene.
Så derfor er sammenslutninger og oppkjøp forholdsvis på moten for tiden. Da Starks Truck And Off-Highway Ledger attpåtil kunne fortelle at da Paccar-tilbudet kom, gikk Navistar til Volvo for å få et konkurrerende bud virket det hele enda mer sannsynlig. Spesielt da de føyde til at Volvo ville vente til de formelt hadde overtatt Renault lastebil, før de involverte seg i flere forretningsrunder.
Navistar-folket sa som vanlig at de ikke kommenterte rykter, og ansvarlige Paccar-folk var ikke tilgjengelige. Dermed ble historien gjengitt i media mandag, og 30-dollars aksjen føk opp i 38 før New York børsen suspenderte den.
Så kom Paccars versjon tirsdag: Paccar har ikke gitt bud på hele eller deler av Navistar. Den spekulative historien i Straks er overhodet ikke sann, var beskjeden.
Men 26% opp på et løst rykte – slikt gir grunn til ettertanke.
Jon Winding-Sørensen – Bilnorge.no