-
Snap Drive Bergen:
Mekaniker
-
Viking Kontroll AS:
Teknisk kontrollør
-
Busland:
Oppretter / lakkerer til bussverksted på Ski
-
Per Sigtun AS:
Selger / Kundeansvarlig
-
Bilia Norge AS:
Regionsjef Servicemarked, BMW & Mini
-
Bilia Skøyen:
Servicemarkedssjef, Bilia Skøyen
-
Snap Drive Åneby:
Mekaniker
-
Werksta Norge:
Kundemottaker / Takserer
-
Snap Drive:
Bilmekaniker / stedfortredende teamleder
-
Polestar:
Ettermarkedsleder | Norge
-
Solid Försäkring:
Selger Bilgaranti
-
Bilia X:
Regiondirektør XPENG i Bilia
-
Bertel O. Steen:
Commercial Incentive Manager
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger – RSA BIL Arendal
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Elverum
-
Snap Drive:
Mekaniker
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent til Norges største B2B bilauksjon
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
RSA Bil Drammen:
Servicemarkedssjef - RSA Bil Drammen
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
Nytt grep mot Ford
Akkurat som om ikke Ford har nok akkurat nå, med Firestone og komiteer som puster dem ned i nakken. Nå antyder Michael Ballachey nok et problem. Han er dommer i en California-rett og truer med å pålegge Ford å tilbakekalle nesten 2 millioner biler. I så fall, en helt ny praksis.
Saken går på påliteligheten av en tenningsmodul, og i den foreløpige dommen sier Ballachey (ingen tvil om hvilket navn Vålerenga-Klanen ville satt på ham) at Ford har overveldet ham med en strøm av lite overbevisende statistikk (om modulens pålitelighet).
Dommeren mener også at han ikke behøver føle seg overkjørt av Fords tekniske brillianse: Fords strategi har åpenbart vært at dersom de ikke blir stilt de helt korrekte spørsmålene er det ingen grunn til å svare på det vår fornuft forteller oss at spørsmålet egentlig dreier seg om. Ganske krasst formulert.
Saken, som 3,5 nåværende og tidligere Ford-eiere står bak, dreier seg om hvorvidt Ford plasserte tenningsmodulene for nær motoren slik at varmen fikk dem til å fungere såpass dårlig at man risikerte motorstopp.
Saksøkerne kaller dette et meget alvorlig sikkerhetsproblem. Ford på sin side sier at dels har de ikke levert en dårlig konstruksjon og dels er det bare regjeringen, ved NHTSA, som har myndighet til å tilbakekalle biler.
Av Jon Winding-Sørensen – Bilnorge.no