-
Polestar:
Ettermarkedsleder | Norge
-
Solid Försäkring:
Selger Bilgaranti
-
Team Verksted AS:
Formann
-
Bilia X:
Regiondirektør XPENG i Bilia
-
Bertel O. Steen Lørenskog:
Commercial Incentive Manager
-
Møller Bil Minde:
Kundemottaker
-
Bilia Norge:
Plassjef, Bilia Insignia Bergen
-
RSA Deler og Tilbehør:
Koordinator dekk og felg - RSA Deler og Tilbehør
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger – RSA BIL Arendal
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Elverum
-
Snap Drive:
Mekaniker
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent til Norges største B2B bilauksjon
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Drammen:
Servicemarkedssjef - RSA Bil Drammen
-
Bertel O. Steen Lørenskog:
Key Account Manager Næringsalg
-
Snap Drive:
Teamleder
-
Snap Drive:
Bilmekaniker
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
Elektrisk og hybrid
To nye konsepter fra Toyota
Toyota har presentert to nye konseptbiler med klar indikasjon på hva vi har i vente de kommende årene.
Toyota andre elbil fikk du en forsmak på for noen uker siden gjennom bZ Compact SUV Concept. Samtidig lovet de mer informasjon for Europa i starten av desember.
Så mye mer informasjon deler ikke Toyota nå heller, men vi får vite at den er designet hos ED2, designsenteret de har i utkanten av Nice.
Vi får også bilens fysiske mål som forteller om en lengde på 453 cm, en bredde på 189 og en høyde på 156 centimeter. Om vi sammenligner med volumselgeren C-HR så er den kommende elbilen 14 cm lengre, 10 cm bredere og en centimeter lavere.
Den blir med andre ord blant de mer romslige modellene i det populære C-SUV-segmentet.
Toyota sier ikke noe konkret om når modellen som trolig får betegnelse bZ3X skal lanseres, men forteller at de frem mot 2026 planlegger seks bZ-modeller for Europa.
Samtidig viste også Toyota en C-HR Prologue som forsmak på andre generasjon av den populære SUV-en. Vi ser at den følger i fotsporene på dagens modell som ble ansett som vågal i design, i alle fall til Toyota å være, da den kom på markedet i 2016.
De forteller at neste generasjon C-HR skal fortsette som hybrid, men at den i tillegg skal komme som ladbar. Det betyr muligens tilsvarende drivlinje som de nylig lanserte i den nye generasjonen av Prius som kun skal selges som plug-in i Europa.