-
Daglig leder
Bilia Insignia
-
Salgssjef Bruktbil
Volvo Car Stor-Oslo AS
-
Servicetekniker
Preqas AS
-
Kvalitetssjef
Viking Kontroll AS
-
Tekniker
Bertel O. Steen Lørenskog
-
Daglig leder
Tellus Vestfold AS
-
Tekniker coach
Bilia Norge AS
-
CFO
Bilia Norge AS
-
Bilskadereparatør
Møller Bil Skadesenter Langhus
-
Kundefrontmedarbeider
Møller Bil Ensjø
-
PKK-kontrollør
Møller Bil Ensjø
-
Daglig leder
Nardo Bil Ålesund AS:
-
Prosjektselger
Bolest AS
-
Bilteknisk konsulent
NAF Senter Kristiansand
-
Selger, Volvo
Bilia Follo
-
Diagnosetekniker KIA
Bertel O. Steen Lørenskog
-
Mekaniker
Møller Bil Hvam
-
Fagtekniker
Møller Bil Hvam
-
Bilmekaniker
Porsche Center Son AS
-
Daglig leder
Egil Verne AS
-
Biloppretter
RøhneSelmer AS
-
Mekaniker
RøhneSelmer AS
-
Teknisk Kontrollør
Viking Kontroll AS
-
Servicemarkedssjef Skoda og Volkswagen personbil
Autoria Ski AS:
-
Servicemekaniker
Palfinger Norge
-
Fagsjef analyse
Bilimportørenes Landsforening
-
Frontsjef og nyhetsreporter
Bilforlaget AS
Elektrisk og hybrid
To nye konsepter fra Toyota
Toyota har presentert to nye konseptbiler med klar indikasjon på hva vi har i vente de kommende årene.
Toyota andre elbil fikk du en forsmak på for noen uker siden gjennom bZ Compact SUV Concept. Samtidig lovet de mer informasjon for Europa i starten av desember.
Så mye mer informasjon deler ikke Toyota nå heller, men vi får vite at den er designet hos ED2, designsenteret de har i utkanten av Nice.
Vi får også bilens fysiske mål som forteller om en lengde på 453 cm, en bredde på 189 og en høyde på 156 centimeter. Om vi sammenligner med volumselgeren C-HR så er den kommende elbilen 14 cm lengre, 10 cm bredere og en centimeter lavere.
Den blir med andre ord blant de mer romslige modellene i det populære C-SUV-segmentet.
Toyota sier ikke noe konkret om når modellen som trolig får betegnelse bZ3X skal lanseres, men forteller at de frem mot 2026 planlegger seks bZ-modeller for Europa.
Samtidig viste også Toyota en C-HR Prologue som forsmak på andre generasjon av den populære SUV-en. Vi ser at den følger i fotsporene på dagens modell som ble ansett som vågal i design, i alle fall til Toyota å være, da den kom på markedet i 2016.
De forteller at neste generasjon C-HR skal fortsette som hybrid, men at den i tillegg skal komme som ladbar. Det betyr muligens tilsvarende drivlinje som de nylig lanserte i den nye generasjonen av Prius som kun skal selges som plug-in i Europa.