-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Møller Bil Tønsberg:
Servicemarkedssjef
-
Porsche Center Gardermoen:
Selger
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Salgsassistent
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Romerike
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Grorud
-
Møller Bil Jessheim:
Bruktbilsjef
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Alta
-
Harald A. Møller AS:
Serviceingeniør
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
Møller Bil Egersund:
Nybilselger
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Ayvens Norge AS:
Salgskonsulent
-
Dekkmesteren Holmlia:
Verkstedsmedarbeider
-
Dekkmesteren Holmlia:
Servicerådgiver/Kundemottaker
-
Bertel O. Steen Detalj AS:
Innkjøper Bruktbil
-
Møller Bil Oslo Vest:
Produksjonsleder
-
Bertel O. Steen Lørenskog AS :
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
Autoinnkjøp AS Trollåsen:
Kommersiell leder/Partnerkandidat
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
Galaxys E8
Geelys mobile lysorgel
Geely har holdt på med sitt nye premium-merke Galaxy snart et år nå. Endelig har de presentert den første rene elbilen i familien: E8.
Det er vel nesten et år siden vi fortalte deg at Geelys trettiåttende – eller noe sånt – nye bilmerke hadde sett dagens lys.
Galaxy heter det, et navn nesten like pretensiøst som Hyundais overklasse-merke Genesis. Det er da heller ikke noe som tyder på at det er Galaxy som kommer til å lyse opp nattehimmelen vår fremover.
Syv modeller
Ved lanseringen ble det fortalt at i planene lå det syv modeller i løpet av de neste to årene. Fire av dem skulle bli langtrekkende hybrider – blant dem de to som allerede er lansert: L7 SUVen og L6 sedanen.
Den tredje, E8, skulle komme i fjerde kvartal ble vi fortalt, og skulle være helt batterielektrisk.
Og der var den gitt.
Hedersplass hos Geely på den nylig avholdte bilutstillingen i Guangzhou.
Statisk ser den ikke bemerkelsesverdig ut – men den har et trick eller to oppi ermet som vi skal se.
293 cm akselavstand med utvendige mål: 501 x 192 x 147 cm – liten er det altså ikke. To motorer – 165 kW den på forhjulene, 310 fra den på bakhjulene.
45-tommers 8K skjerm og det ypperste av Snapdragons cockpit chips og en enorm regnekapasitet ombord.
Knapper vender tilbake
Litt gøy er det at pressemeldingsforfatterne legger vekt på at senter-konsollen nå inneholder en rekke integrerte trykk-knapper og brytere – plutselig er det kommet på moten igjen.
Det er bare å ta imot med begeistring.
Det blir også lagt vekt på masse smarte aero-finter, blant annet aktivt luftinntak foran sammen med 25 andre innslag som skal senke luftmotstanden.
Uten at det virker som om bilen ser spesielt attraktiv eller spennende ut.
Lysshow
Men det den har er en lysende front. Det vil si 158 små hull som kan opplyses bakfra og som ved hjelp av de overlegne regne-egenskapene kan skape oppsiktsvekkende effekter.
Overveldende hei-på-deg, eller takk-for-turen er en selvfølge – det er det andre biler som byr på også.
Men her kan du også få rennende vann fra høyre mot venstre eller motsatt, og du kan få fossefall eller illusjonen av store vannmengder som renner oppover. Den kan leke fontener eller lysorgel eller dekorasjoner til store show.
Bare fantasien setter grenser.
Haohan
Selv ville jeg heller gjerne visst litt mer om den såkalte Haohan arkitekturen, som jeg ikke har hørt tale om i annen Geely-sammenheng før. Ikke en gang i forbindelse med Lotus som allerede har vist at de gjerne går på tvers av Geelys plattform oppskrifter.
Det eneste jeg kan bidra med der, er at Dongfeng viste sin Aeolus Haohan på utstillingen i Shanghai i april – men det er åpenbart en blindvei i forhold til Geelys mysterium.
Jeg har sagt det før, det er ikke enkelt å orientere seg blant Kinas mer-eller-mindre produksjonsbiler.