-
Volvo Car Stor-Oslo:
Servicemarkedsleder
-
RøhneSelmer AS:
Nybilselger – Privat og Næring
-
Bertel O. Steen Tønsberg:
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Orkdal:
Biloppretter/Lakkerer
-
Viking Kontroll AS:
Leder drift og utvikling
-
RøhneSelmer AS:
Innkjøps og kvalitetsansvarlig
-
Bilia Insignia:
Teamleder Verksted, Insignia
-
Autoplan AS:
Salgssjef
-
Alt i Alt AS:
Bilmekaniker / Stedfortreder for Teknisk leder
-
Alt i Alt AS:
Teknisk Leder
-
Sekkingstad Bil AS:
Faglært bilmekaniker
-
RSA Bil Romerike:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Romerike
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
Subaru Norge AS:
Teknisk Trener & Teknisk Support
-
RøhneSelmer AS:
Nybilkoordinator
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
Bilia Xpeng:
Servicesjef, Xpeng Drammen
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Servicerådgiver
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
Bertel O. Steen AS:
Produkt- og ordrekoordinator
-
RSA Bil Oslo:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Oslo
-
Norwegian Mobility Group AS:
Leder for serviceskolen
-
RSA Bil Forus:
Bilmekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
RSA:
Forhandlerkonsulent - RSA Deler og Tilbehør
-
Toyota Haugesund AS:
Salgssjef
-
Bilbutikk1 as Avd Ås:
Kundemottaker / Delelagermedarbeider
-
Sulland Lier:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
Mitsubishi tetter gapet
Mitsubishi er i ferd med å utvikle en ny modell som skal inn i nisjen mellom ASX og Outlander. Her er den på test i Amerika.
Det er konseptbilen XR-PHEV som nå skal realiseres. Vi møtte den første gang høsten 2014, både på Tokyo-utstillingen og i Los Angeles. I fjor vår sto den i en mer produksjonsklar form i Genève.
Dagens Mitsubishi SUV-er er noe større enn konkurrentene – Outlander leveres blant annet som 7-seter i kombinasjon med bensin- og dieselmotor.
Det gjelder imidlertid ikke den Outlander-varianten som er mest pop i Norge – den ladbare hybriden trenger plass til en stor batteripakke og har derfor bare fem seter.
Dalende interesse
Salget av lillebror ASX som kom på markedet i 2010 har vært mer beskjedent de siste årene. Hittil i år er det ifølge OFV kun registrert 256 nye slike, mot 559 samme periode i fjor.
Mye tyder på at erstatningen for ASX blir mindre enn dagens modell for å konkurrere mer direkte mot nye kompakt-SUV-er som Honda HR-V og Mazda CX-3.
Dermed finner Mitsubishi plass til en ny modell mellom Outlander og denne. Og som vi ser av bildene har Mitsubishi med seg en Ford Escape (tett slektning av vår Kuga) og en Kia Sportage som benchmark under testingen.
Plugger inn
Mye tyder på at Mitsubishi vil tilby også de kompakte modellene som ladbare hybrider – i så fall til stor applaus fra den norske Mitsubishi-organisasjonen som per utgangen av juli har levert 3701 nye Outlandere, hvorav den ladbare står for over 90 prosent.
Det gjør Outlander til Norges nest mest solgte bil, etter Golf som har toppet statistikken i årevis. Samtidig er Outlander suveren bestselger blant de ladbare hybridene, foran nettopp Golf og Passat.