-
RSA BIL Drammen:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Drammen
-
Sulland Bil Drammen:
Daglig Leder
-
Mobile AS:
Forhandlerutvikler servicemarked
-
Mobile AS:
Ambulerende kundemottager
-
RN Norge:
Warranty Specialist
-
RSA Bil Trondheim:
Bilselger - RSA Bil Trondheim
-
RSA Bil:
Mekaniker/tekniker - RSA BIL Trondheim
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
RSA BIL Kristiansand:
Servicerådgiver - RSA BIL Kristiansand
-
Motor Forum AS, Oslo:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo, Ryen Bruktbil:
Selger
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Servicemarkedsleder
-
RøhneSelmer AS:
Nybilselger – Privat og Næring
-
Bertel O. Steen Tønsberg:
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Orkdal:
Biloppretter/Lakkerer
-
Viking Kontroll AS:
Leder drift og utvikling
-
Bilia Insignia:
Teamleder Verksted, Insignia
-
Autoplan AS:
Salgssjef
-
Alt i Alt AS:
Bilmekaniker / Stedfortreder for Teknisk leder
-
Alt i Alt AS:
Teknisk Leder
-
Sekkingstad Bil AS:
Faglært bilmekaniker
-
RSA Bil Romerike:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Romerike
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
Subaru Norge AS:
Teknisk Trener & Teknisk Support
-
RøhneSelmer AS:
Nybilkoordinator
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
Bilia Xpeng:
Servicesjef, Xpeng Drammen
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Servicerådgiver
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
Bertel O. Steen AS:
Produkt- og ordrekoordinator
-
RSA Bil Oslo:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Oslo
-
Norwegian Mobility Group AS:
Leder for serviceskolen
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
RSA:
Forhandlerkonsulent - RSA Deler og Tilbehør
-
Toyota Haugesund AS:
Salgssjef
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
Ny Kuga snakker norsk
Ford Kuga får nå et betydelig ansiktsløft og tilgang til mye ny teknologi.
Ford benytter Mobile World Congress i Barcelona til å vise en modifisert Kuga. Dagens modell kom på markedet i 2013 som «søster» til amerikanske Ford Escape som et ledd i Fords globaliseringsprosess der stadig flere modeller produseres for mange markeder.
Kuga får nå en helt ny front som ligner på nyere SUV-er som Edge og EcoSport, to modeller som skal lanseres i Norge i løpet av 2016.
Ny motor
En viktig nyhet er en 1,5-liters dieselmotor med 120 hestekrefter i kombinasjon med forhjulsdrift. Denne skal ha samme effekt som dagens toliter, men klare seg med fem prosent mindre drivstoff. Oppgitt snittforbruk er 0,44 l/mil, tilsvarende CO2-utslipp på 115 g/km.
Kuga tilbys også med 2,0-liters dieselmotorer på 150 eller 180 hestekrefter, samt en 1,5-liters turbo bensinmotor.
Grunnen til at Ford velger å vise nye Kuga på en telekongress er den nye infotainment-løsningen, SYNC 3.
Skjønner norsk
Systemet benytter ifølge Ford en 8-tommers berøringsskjerm og en ny prosessor som er ti ganger raskere enn forgjengeren i SYNC 2. For første gang «skjønner» Sync også norsk, både tale og skrift.
Ved å trykke inn en knapp og si “Jeg trenger en kopp kaffe", “Jeg trenger bensin” og “Jeg må parkere" kan sjåføren finne nærliggende kaféer, bensinstasjoner og parkeringshus, eller en jernbanestasjon, en flyplass eller et hotell, hvis det er behovet. SYNC 3 viser så veien til målet ved hjelp av navigasjonssystemet.
Fases gradvis inn
- SYNC 3 er utformet for å ligne på moderne smarttelefoner, med en intuitiv berøringsskjerm med sveipebevegelser og zoom-funksjon. SYNC 3 vil derfor gi kundene en opplevelse med bilens informasjonsskjerm som er meget lik den de kjenner fra sin smarttelefon, sier Geir Haugaard, markedsdirektør hos den norske Ford-importøren.
Han forteller videre at systemet forstår mer samtalepregede stemmebeskjeder, er raskere og har et grafisk grensesnitt som er mer intuitivt og enklere å lese.
Kuga er første bil ut med SYNC 3, men i løpet av sommeren lanseres systemet også i Mondeo, S-Max og Galaxy, og flere modeller følger utover høsten.
Ifølge informasjonssjef Anne Sønsteby i Ford Motor Norge kommer Kuga hit til landet mot slutten av året.