-
Volvo Car Stor-Oslo:
Salgssjef Volvo Car Ryen
-
Kverneland Bil:
Innkjøper bruktbil
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Autoringen Oslo AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS, Oslo:
Teamleder Verksted
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Nybilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Harald A. Møller AS:
Prisanalytiker
-
Bilco Hønefoss AS:
Mekaniker
-
Hyundai Motor Norway:
Service Enigneer
-
DNB:
Rådgiver/Fagansvarlig - Autolease Norge Teknisk avdeling
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
DRIVE Mobility AS:
KAM / Salgansvarlig
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Gumpens Auto Grenland:
Daglig leder
-
Gumpens Auto Grenland:
Biloppretter
-
Team Verksted AS:
Karosseriavdelingen
-
Berg Auto AS:
Team leder / Garanti behandler og Bilmekaniker med fagbrev
-
Tryg:
Salgssjef
-
Tønsberg Autoservice AS:
Bilmekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
Italias ambassadør følte seg som hjemme
Giorgio Novello fant det ene italienske smykket etter det andre på Classic Car Show.
– Fantastisk! Her er det mange kjente og kjære klassikere, utbryter Italias ambassadør til Norge, Giorgio Novello, idet han entrer standen til Norsk Lanciaklubb på Exporama.
Klubbformann Harald Bergsaker har invitert den entusiastiske ambassadøren og fruen, Bianca, til å besøke bilutstillingen.
Bergsaker viser ivrig frem sjeldenheter som Stratos, Aurelia - både B24 kabriolet og B20 coupe, Flavia - både Sport (Zagato) og kabriolet (Vignale), HF Integrale Final Edition, Beta - både HPE og Zagato, samt en Fulvia Coupe.
Og det italienske paret blir blanke i øynene når de oppdager hvor mange skatter fra hjemlandet som befinner seg i utstillingshallene på Hellerudsletta denne helgen.
Mange merkenavn
Foruten flere flotte eksemplarer av Lancia står det strøkne, sjeldne og eksklusive perler fra Ferrari, Lamborghini, Maserati, Iso Rivolta, Alfa Romeo og Fiat på rekke og rad.
Italienske merkenavn som Abarth, Ducati og Moto Guzzi er også representert, og naturligvis er flere av de utstilte bilene signert anerkjente designhus som Zagato, Pininfarina, Vignale og Bertone, for å nevne noen.
Her finner du med andre ord en svært sjelden samling, i alle fall til Norge å være, med noe av det ypperste italiensk bilhistorie har å by på.
Imponert
Ambassadørparet hadde satt av en halvtime til besøket på bilutstillingen, men etter å ha gjestet flere av standene med betydelige italienske innslag – og med hyppige tilbud om prøvesitting – hadde det plutselig gått to timer.
– Vi er veldig imponert over bredden i utstillingen, og synes så klart det er flott å se at så mange klassikere fra italienske merker er representert. Det er også morsomt å høre all historikken rundt de ulike bilene som er her, sier paret, etter at de blant annet har fått en grundig Lamborghini-leksjon hos Harald Skjøldt som stiller ut en imponerende samling smykker fra Sant'Agata Bolognese.