-
BilXtra Skøyen:
Bilmekaniker
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, BMW Hønefoss
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
RSA BIL Arendal:
Bilpleier - RSA BIL Arendal
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Romerike:
Servicemarkedssjef - RSA Bil Romerike
-
Møller Bil Hvam:
Servicemarkedssjef
-
RSA BIL Drammen:
Bilmekaniker/tekniker
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
MECA Bilverksted, Sandnes:
Bilmekaniker
-
MECA Bilverksted, Bryne:
Bilmekaniker
-
RSA BIL Kristiansand:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Kristiansand
-
Bertel O. Steen Hamar:
Salgskonsulent Nyttekjøretøy
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Orkanger
-
Toyota Haugesund AS:
Bilmekaniker, fagtekniker og hjelpearbeider
-
AutoFrakt AS:
Daglig leder til AutoFrakt AS
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Gulskogen
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Hadeland
-
Werksta Norge AS:
Biloppretter/ Mekaniker for Werksta Nesbyen
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Romerike
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Grorud
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
BilXtra Skøyen AS, avd. Moss:
Teknisk leder
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
Ny CR-V – endelig til Europa
I Genève debuterer en av verdens mest solgte SUV-er i helt ny innpakning. En god nyhet for Norge er at den også blir hybrid, men først i 2019.
Vi har allerede skrevet om CR-V i et par omganger – først da den debuterte i amerikansk utførelse, og deretter da den entret det australske markedet.
Men nå står altså endelig Europa for tur – lanseringen skjer i Genève til uken.
CR-V har ligget øverst på statistikken over verdens mest solgte SUV-er i en årrekke, men i fjor ble den passert av Toyota RAV4.
Smalere A-stolper, aerodynamiske støtfangere og deksler under motor og gulv skal sørge for en av de mest aerodynamisk effektive biler i klassen. Fronten er typisk moderne Honda, ikke ulikt nye Civic, men litt mindre ekstrem som seg hør og bør for en SUV.
Nye CR-V har vokst sammenlignet med sin forgjenger, og en strukket akselavstand sørger for vesentlig mer innvendig plass. I tillegg er bagasjerommet dypere med lengre lasteplass, og har et todelt gulv.
For første gang tilbyr utgaven med bensinmotor muligheten for syv seter. Bensinmotoren er en 1,5-liter med turbo som kan kombineres med sekstrinns manuell eller CVT automatgirkasse.
Nytt for Europa er også en hybridutgave med 2,0-liters bensinmotor og to elmotorer. Begge motorer har forhjulsdrift som standard, men kan også leveres med drift på alle fire. Foreløpig nevnes ikke dieselmotorer, så kanskje det ikke blir tilgjengelig i nye CR-V.
For å bedre terrengegenskapene er bakkeklaringen økt med 38 mm for alle varianter, til 208 mm for modellen med bensinmotor og firehjulsdrift.
Levringen av nye CR-V med bensinmotor starter til høsten, mens hybridutgaven følger tidlig 2019.