-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilskadereparatør
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Salgssjef Volvo Car Ryen
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Autoringen Oslo AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS, Oslo:
Teamleder Verksted
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Nybilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Bilco Hønefoss AS:
Mekaniker
-
Hyundai Motor Norway:
Service Enigneer
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Gumpens Auto Grenland:
Daglig leder
-
Gumpens Auto Grenland:
Biloppretter
-
Berg Auto AS:
Team leder / Garanti behandler og Bilmekaniker med fagbrev
-
Tryg:
Salgssjef
-
Tønsberg Autoservice AS:
Bilmekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
Rally Norway 2006:
Spenning i Peugeot-leiren
Det var Anders Kjær fra NMK Larvik og kartleser Trond Svendsen fra NMK Grenland som var raskest under åpningen av Peugeot Supercup på Gol i januar, mens Christian Andresen fra NMK Follo med kartleser Stig Rune Skjærmoen fra Elverum kjørte inn til andreplassen. Hans Christian Røed og Glenn Ottosen fra KNA Halden ble nummer tre. Nå er det klart for nye krafttak under Rally Norway, løpet som kan bli VM-løp allerede til neste år.
Anders Kjær og hans cup-kolleger konkurrerer om de samme NM-poengene som de øvrige gruppe A-førerne, og etter seieren i sesongdebuten ligger Kjær på en andreplass i NM-sammendraget bak Anders Grøndal som kjører i den store klassen. Rune Dalsjø ligger på tredjeplass, mens Christian Andresen er nummer fire før ny poengpott skal fordeles i Rally Norway.
Det meldes om fine forhold og mye snø i løypene som er lagt til distriktene omkring Kongsvinger, Hamar og Lillehammer. Det er store utfordringer for så vel førere som arrangør i årets Rally Norway som har base på Hamar. Løpet kjøres over to dager, og internasjonale observatører skal følge arrangementet med argusøyne. Dersom dette tilfredsstiller internasjonale krav, er Norge definitivt med i kampen om å få tildelt en VM-runde i den populære bilsportgrenen.
Deltakerne skal gjennom 14 fartsetapper på til sammen 293,56 km de to dagene. Løpets totale lengde er 928,73 km. Løpet har et begrenset deltakerantall på ca.80, hvorav 10 av disse stiller i klasse 6, klassen for føreren i Peugeot Supercup.
I tillegg til cupføreren finner vi også Henning Solberg og Tord Linnerud i Peugeot, henholdsvis i en 307 WRC og en 206 WRC. Solberg kjører som kjent VM i år, mens Linnerud kjemper om NM i den største gruppe A-klassen. Disse to Peugeot-førerne vil være sentralt plassert på serviceområdet inne i Vikingskipet sammen med cup-bilene.
Cup-stilling etter 1.løp:
1. Anders Kjær, NMK Larvik
2. Christian Andresen, NMK Follo
3. Hans Chr. Røed, KNA Halden
4. Kjetil Findstad, NMK Elverum
5. Ola Petter Hovelsrud, NMK Fluberg
6. Steinar Jakobsen, NMK Gardermoen
7. Shaun Gallager, Irland
Uplassert etter brutt løp:
Anders P. Andersen, NMK Hadeland
Kenneth Johnsrød, KNA Varna
Jim Roger Haugom, KNA Kongsvinger
Tlf. John Haugland: 900 52 428 (cup-coordinator)
Etappene i Rally Norway 2006
Servicepark – Vikingskipet
Fredag:
Service A: kl. 09.54
Service B: kl. 17.42
Lørdag:
Service C: kl. 07.10
Service D: kl. 09.53
Service E: kl. 17.49
Start torsdag kl. 19.00 / Mål lørdag kl. 18.19 – Stortorget, Hamar
Åpnings- og avslutningsseremoniene vil bli holdt på Stortorget i Hamar, bare en kilometers vei fra Vikingskipet. Det særegne, skrånende torget er rammet inn av Mjøsa med Skibladnerkaia og Domkirken. Stortorget er byens hjerte, perfekt for den seremonielle starten og feiringen av vinnerne.
Fredag
SS 1 – Våler 1 (30,30 km) kl. 07.45
Aldri før har det gått rallybiler gjennom de jomfruelige skogene mellom motorkommunen Våler og akevittbygda Løten. Med unntak av strekket forbi den spesialbygde publikumsarenaen ved Braskereidfoss går hele etappen på veier som aldri er bredere enn halvannen bil. Veien flyter fint og er medium rask. Den største utfordringen er to partier med virkelig svikefulle svinger – sør for sjøen Stor-Bronken og mellom bergene Gubben og Husåsen ned mot den andre publikumsarenaen rett før mål, vest for Våler. Våler er virkelig en passende start for Rally Norway 2006.
SS2 – Løten (24,42 km) kl. 08.32
Løten ligner mye på SS 1, men har ingen spesielle publikumsarenaer. Etappen går parallelt med SS1 fra Våler tilbake til Løten. Veibredden er den samme, men førerne må kanskje være enda mer årvåkne på grunn av branngater og lysninger i skogen. Målet for etappen er bare 4,3 km fra starten av SS 1.
SS 3 – Våler 2 (30,30 km) kl. 11.11
Se SS 1.
SS 4 – Kongsvinger (20,52 km) kl. 13.33
Kongsvinger-etappen starter sørvest for byen. De første 8 km følger en smal skogsvei som åpner seg til dobbel bilbredde fram til 16 km. Dette er den raskeste delen av etappen, særlig der den går over åpne gårder. Fra 16,5 km, fremdeles på offentlige veier, smalner veien til halvannen bilbredde helt frem til mål nær Rv 2. Etappen er ganske rask, og en utfordring for førerne. Fra 5 km til mål er det flere gode publikumsplasser, spesielt på de siste 3 km.
SS 5 – Roverud (14,18 km) kl. 14.35
Nå blir det virkelig smalt. Etappen starter på privat skogsvei på gården Nygård. Etter 2 km går den ut på en svingete, halvannen bil bred, offentlig vei til Heimbrenten ved 10 km. Resten av etappen er smal og svingete med mange krappe svinger på offentlig vei til mål på Bergersætra. Tilskuere får alt de ønsker seg fra gode posisjoner mellom 2 og 10 km. Her har nylig tømmeravvirkning gitt flott oversikt..
SS 6 – Finnskogen (17,88 km) kl. 15.09
Vi er på klassisk rallygrunn. Etappen starter sørvest for sjøen Skasen med en meget smal og svingete privat skogsvei fra starten til 13,0 km. Resten av etappen går på en noe bredere og raskere vei til mål sør for Frysjøberget. Tilskuere kan se bilene på Torp, omtrent 5 km fra starten.
SS 7 – Haslemoen (4,77 km) kl. 16.26
En virkelig publikumsetappe i den gamle militærleiren på Haslemoen. Etappen er kort, men intens og interessant – ikke overse den! Den har flere svært krevende svinger og går på en smal vei anlagt for militærbiler og selvgående artilleri.
Lørdag
SS 8 – Brumunddal 1 (22,47 km) kl. 07.51
Brumunddal er Rally Norway i miniatyr. Etappen omfatter alle veitypene som finnes i denne delen av Norge. Den starter nær Brumunddal, går i hårnåler opp og over bakkene sør og øst for Nybygda, dreier sør og vest ned til Mauset og øst for elva Brumunda. Landskapet er svært vakkert. Fra Mauset ved 18,0 km og til mål vil både førere og publikum få full valuta for pengene, og de siste 2 km rett ned til elva i dalbunnen og opp igjen til mål på Torsætra, bør du merke deg spesielt. Publikumsplasser blant annet ved Purkedalen, Kvilheim, Mauset.
SS 9 – Ringsaker 1 (23,00 km) kl. 08.29
Fra starten øst for Byflaten går Ringsaker opp bakken til Bjørgeberget på offentlig vei halvannen bil bred fram til 5 km der den freser inn i de dype skogene mellom Rognåsen, Haukåsen og Kompåsen. Vi har sett bredere veier her i verden, men denne er ypperlig til vårt formål – rally. Hele strekningen herfra til mål, 18 km, er svingete og krevende. Dette blir et eventyr gjennom trær og dyp snø for førere og tilskuere. Gode publikumsplasser blir gjort i stand ved Byflaten, Haukåsen og Ringsrud.
SS 10 – Brumunddal 2 (22,47 km) kl. 10.54
Se SS 8
SS 11 – Ringsaker 2 (23,00 km) kl. 11.32
Se SS 9
SS 12 – Mesna (23,30 km) kl. 14.21
Ta i mot enda en skikkelig utfordring. Mesna svinger seg på smale veier nord for Lauvåsen, over Holsbyåsen og gjennom Bøverlund til mål på Dempeni. Her kan vi love deg dyp snø og fantasisk utsikt! Hvis du sikrer deg publikumsplass ved Ringsrudkrysset, kan du se tre etapper på seks timer uten å flytte deg.
SS 13 – The Mountain (23,19 km) kl. 15.12
– Det kæn ofte vara tre meter, svarer tømmerhoggerne hvis du spør om snødybden på Rally Norways nest siste etappe, fjelletappen. Den går gjennom skrinn fjellskog og hyttefelt til Bjønnåsen og Kvarstadsetra nord for Ljøsheim, og fortsetter i klassisk Birkebeinerterreng på snaufjellet nord-nordøst for Sjusjøen. Dette er kanskje det mest spektakulære terrenget i Rally Norway, og har du tenkt å se rallyet her, så ikke glem tykk varmedress, frakk, ekstra sokker, vintersko, støvler og kanskje til og med et par gode ski.
SS 14 – Lillehammer (5,00 km) kl. 16.11
Vinneren av Rally Norway 2006 kan strekke armene der Espen Bredesen gjorde det da han vant OL-gull: I Lysgårdsbakken, mål for rallyet. Finaleetappen starter på et annet OL-ikon – Birkebeineren skistadion, og bruker faktisk noen av langrennsløypene der Dæhli og Alsgaard herjet i -94. Så slynger den seg i hårnåler ned til Lysgårdsbakken og det som må være det beste publikumsanlegget i noe rally noensinne. Skal du virkelig oppleve finalen i Rally Norway, ser du etappen og målgangen fra tribunene ved hoppbakken.