Dagens ”Årets-et-eller-annet”: Bilinteriører!

Til alle dere som synes det er lenge siden vi har referert til Årets bil, eller liknende betydningsfulle hendelser: fortvil ikke, i dag har vi en perle til dere.

Publisert

Men det vil bli spenning før det, for allerede om et par uker skal bladet offentliggjøre navnet på seks finaliser, tre personbiler og tre trucker. Dette skjer etter at juryen nøye har studert alle nylanseringer så langt i år.

Design er viktig i den endelige avgjørelsen, men betyr ikke alt. Konstruksjon, enkelhet på samlebåndet, god finish er gode ergometriske løsninger, er blant de mange elementer som skal vurderes. Men ”innovasjon er kanskje det viktigste kriteriet, sier juryformannen.

Dersom vi ikke glemmer dette, skal vi sørge for å holde dere underrettet, for akkurat her har vi følelsen av vi ikke kommer til å oppleve biler på norske veier, med stor plakat i bakruten som forkynner at her kjører ”Årets Interiør”.

Her trenger dere oss, mer enn noensinne.

Av Jon Winding-Sørensen

Powered by Labrador CMS