-
Møller Bil Hvam:
Salgssjef/Markedssjef
-
Bilia Norge AS:
Leder Controlling
-
Norsk Scania:
Instruktør Teknisk Opplæring
-
RSA Bil Oslo:
Produksjonsleder - RSA Bil Oslo
-
RSA:
Store Manager BYD - RSA Bil Oslo
-
Team Verksted AS:
Oppretter/lakkerer
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Hamar
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Høvik
-
Møller Bil Trondheim:
Nybilselger Audi
-
Vestfold Autogass AS:
Bilmekaniker / Leder
-
RSA Bil Oslo:
Bilmekaniker/tekniker BYD - RSA BIL Oslo
-
RSA Bil Oslo:
Bilmekaniker/tekniker - RSA Bil Oslo
-
Norwegian Mobility Group AS:
Regionssjef - MG
-
Subaru Norge AS:
Forhandleransvarlig - Salgssjef
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Otta
-
Knoks Bildeler AS:
Mekaniker
-
MEKO Norway AS:
Leder for MEKO Academy (tidligere Promeister Academy)
-
RN Norge:
Head of Sales
-
Werksta Norge AS:
Verkstedleder for Werksta Fana
-
Sulland Elverum:
Daglig Leder
-
RSA:
Salgs- og markedskoordinator
-
Berg Auto AS:
Dele- og lagerleder / Delesjef
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Karihaugen
-
MyCar Stavanger:
Salgssjef
-
Team Verksted AS:
Plassjef Trondheim
-
RSA Bil Arendal:
Bruktbilansvarlig - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
Scania:
Verksmester/teknisk leder
-
Bertel O. Steen AS:
Salgssjef Mercedes-Benz Minibuss
-
Jensen & Scheele AS:
Plassjef, Jensen & Scheele
-
Jensen & Scheele Bil AS:
Bruktbilansvarlig, Jensen & Scheele
-
RSA Bil:
Plassjef - RSA Bil Tromsø
-
Toyota Asker og Bærum avdeling Rud:
Salgskonsulent nybil
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
Neste Mazda CX-5
Her er Mazda i ferd med å teste sin norske bestselger i ny innpakning. Den kan snart stå på en scene, men er et stykke unna garasjen din.
Da CX-5 ble lansert i 2011, var den første modell basert på Mazdas SkyActive-teknologi, hvilket innebar at absolutt alt var nytt, fra plattform, chassis og karosseri til motorer og girkasser.
Bilen ble en umiddelbar suksess i Norge, og har i perioder vært Norges mest solgte SUV. I fjor og hittil ble den kun slått av Outlander og RAV4 som begge kan skilte med hybridteknologi, noe som foreløpig ikke er tema hos Mazda.
Etter fem år på markedet nærmer det seg uvilkårlig et generasjonsskifte, selv om CX-5 fikk en facelift i 2014. Trolig kommer den på markedet sent i 2017 som en 2018-modell.
Til Los Angeles?
Mazda ønsker ikke å kommentere saken, men det er ikke umulig at vi får mer informasjon når LA Auto Show åpner i midten av november.
Mazda har nemlig droppet Paris-utstillingen i høst, til fordel for Los Angeles. USA er jo verdens viktigste marked for SUV-er, så det kan være en fin anledning til å vise neste CX-5.
Trolig velger Mazda å holde bilen i tilsvarende format som dagens modell, og sannsynligvis fortsetter de å bruke samme plattform i en revidert utgave.
Evolusjon
Designmessig blir den heller ingen revolusjon. Vi har jo sett at nyere modeller som lillebror CX-3, storebror CX-9 og den spesielle Kina-modellen CX-4 følger samme designretning som CX-5.
Drivlinjene blir de samme som i dagens modell, der dieselmotor i kombinasjon med firehjulsdrift og automatgir er mest populært. Men Mazda har også gode alternativer for dem som foretrekker bensinmotor.
CX-5 med forhjulsdrift er nok et populært alternativ i mange land, men i Norge er AWD-andelen over 97 prosent. Og slik vil det nok være – også etter generasjonsskiftet.