-
Berg Auto AS:
Team leder / Garanti behandler og Bilmekaniker med fagbrev
-
Tryg:
Salgssjef
-
Møller Bil Skadesenter Langhus:
Bilskadereparatør
-
Norwegian Mobility Group:
Administrerende direktør
-
Motor Forum AS, Larvik:
Daglig leder
-
Bilia X:
Servicemarkedssjef, Xpeng Høvik
-
Bilia X:
Delelageransvarlig, Xpeng Lørenskog
-
Bilia X:
Regionsjef, Servicemarked Bilia X
-
Tønsberg Autoservice AS:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Ganddal:
Nybilselger
-
Møller Bil Lillehammer:
Kundemottak/takserer
-
Møller Bil Oslo Vest:
Servicemarkedssjef
-
Toyota Bilia:
Servicemarkedssjef, Toyota Seljord
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Autoringen AS:
Selger – Autoringen
-
Autoringen AS:
Auksjonsstøtte - Autoringen
-
AutoMester AS:
Kjedekonsulent
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Kristiansand
-
Team Verksted AS:
Delelagersjef Team Verksted Ålesund
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør / Oppretter
-
Man Truck & Bus Norge AS:
Selger lastebil
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Moss To-Takt AS:
Bilmekaniker / tekniker
-
Bil i Nord:
Volvo-mekaniker
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer
Biomiks hos Shell
Fra i dag får du fem prosent etanol og 95 prosent bensin dersom du tanker FuelSave hos Shell.


Depotsjef Tom Solhaug viser frem modifiseringer som er gjort på Sjursøya depot i Oslo for å være i stand til å levere biobensin fra og med onsdag 11. mai:
Shell har over en periode blandet 7 prosent biodiesel i den organiske dieselen. Nå er det bensinen som står for tur.
I første omgang er det Østlandsområdet det nye drivstoffet skal distribueres til, og ifølge Shell betyr det cirka 50 prosent av all bensinen de leverer i Norge.
- Norske drivstoffleverandører har i dag et myndighetskrav om at 3,5 prosent av omsatt drivstoff skal være biodrivstoff. Dette gjøres primært ved å bruke 7 prosent bioandel i diesel.
- Det er forventet at dette omsetningskravet vil øke, og Shell ønsker å være i forkant av denne utviklingen, sier Fartein Kjørsvik som er direktør for Shells bilistmarked i Norge.
Derfor har Shell tilpasset sitt distribusjonsnettverk til å kunne levere bioetanol som fra i dag vil utgjøre 5 prosent av bensintypen FuelSave.
For bilister med bensinbiler forekommer det ifølge Shell ingen risiko forbundet med denne innblandingen. Dette er en bensinkvalitet som alle biler kan bruke.
Klima- og forurensingdirektoratet (Klif) oppgir at alle bilprodusenter gir garantier om at bilmotoren kan bruke inntil 7 volumprosent innblandet biodiesel i diesel (B7).
For innblanding av etanol i bensin, garanterer bilprodusenter at motoren kan bruke inntil 5 prosent.
Shell har i over 30 år deltatt i utvikling og distribusjon av biodrivstoff. I dag er Shell verdens største distributør av biodrivstoff, og i 2009 distribuerte de 9 milliarder liter biodrivstoff på verdensbasis.
Vær oppmerksom på at etanol inneholder mindre energi enn bensin, så det skal bli interessant å se om Shell opprettholder påstanden om at du sparer en liter per tank med deres FuelSave.